Excursies Stichting Brabants Industrieel Erfgoed

Stichting Brabants Industrieel Erfgoed organiseert in het najaar diverse dagexcursies die wellicht interessant zijn voor onze leden. Voor meer informatie over de excursies klikt u op onderstaande links:

donderdag 26 september 2013 Energie-arrangement

woensdag 2 oktober 2013 Sigarenarrangement

woensdag 16 oktober 2013 Suikerarrangement

donderdag 24 oktober 2013 Leerlooiersarrangement

donderdag 7 november 2013 UVan Leer tot Schoenarrangement

let op: de excursies staan los van de Geschiedkundige Kring, aanmelden gaat via een email naar brabantsindustrieelerfgoed@gmail.com

Vergelijkbare berichten

  • Een bezoek aan de Grebbe – verslag

    De Grebbe was als rijksmonument ook toegankelijk op de zaterdag van het monumentenweekend op 14 september 2013. Voor een beperkt aantal mensen, kaarten afhalen bij VVV, die binnen vijf minuten was ‘uitverkocht’. Gelukkig was uw correspondent één van de gelukkigen. Heeft u ten minste een verslag, al is dat maar surrogaat vergeleken met een echt bezoek.

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • Vrijwilligers weer onthaald

    Jaarlijks onthaalt de Kring zijn vrijwilligers op een excursie. Daarbij wordt het aangename met het nuttige verenigd, gevolgd door het aangename nuttigen. Toch nam slechts eenderde van deze groep (en sommigen met partner) deel aan het bezoek aan het Mastboom-Brosenshuis in Oud Gastel, waar een feest van herkenning werd gevierd.