Excursies Stichting Brabants Industrieel Erfgoed

Stichting Brabants Industrieel Erfgoed organiseert in het najaar diverse dagexcursies die wellicht interessant zijn voor onze leden. Voor meer informatie over de excursies klikt u op onderstaande links:

donderdag 26 september 2013 Energie-arrangement

woensdag 2 oktober 2013 Sigarenarrangement

woensdag 16 oktober 2013 Suikerarrangement

donderdag 24 oktober 2013 Leerlooiersarrangement

donderdag 7 november 2013 UVan Leer tot Schoenarrangement

let op: de excursies staan los van de Geschiedkundige Kring, aanmelden gaat via een email naar brabantsindustrieelerfgoed@gmail.com

Vergelijkbare berichten

  • BRIE excursie “Verbroedering met sigaren sinds 1904”

    Op woensdag 24 september 2014 organiseert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar de Agio sigarenfabriek in Westerlo en de Abdij van Tongerlo in België. De in 2002 in Westerlo gebouwde sigarenfabriek vindt zijn oorsprong in de in 1904 door Jacques Wintermans gestarte sigarenfabriekje in Duizel. De abdij van Tongerlo werd gesticht in 1130.

  • Stadsexcursie ’t Fort, verslag

    Op zondag 28 oktober 2012 hield de Geschiedkundige Kring een stadsexcursie in wijk ’t Fort voor leden en belangstellenden. Dat is de derde wijk op rij die op een dergelijke wijze wordt aangedaan.

  • BRIE excursie “Leer en Logistiek in de 20e eeuw”

    Op woensdag 1 oktober 2014 organiseert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar de voormalige Koninklijke Verenigde Lederfabriek te Oisterwijk en naar de Moerputtenbrug in ‘s-Hertogenbosch. De voormalige leerfabriek was ooit de grootste leerlooierij van Europa. Omdat de Langstraatspoorlijn van ’s-Hertogenbosch naar Lage Zwaluwe door het natte laagveengebied van de Moerputten liep werden er twee bruggen, waaronder de Moerputtenbrug, gebouwd.

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.