Excursies Stichting Brabants Industrieel Erfgoed

Stichting Brabants Industrieel Erfgoed organiseert in het najaar diverse dagexcursies die wellicht interessant zijn voor onze leden. Voor meer informatie over de excursies klikt u op onderstaande links:

donderdag 26 september 2013 Energie-arrangement

woensdag 2 oktober 2013 Sigarenarrangement

woensdag 16 oktober 2013 Suikerarrangement

donderdag 24 oktober 2013 Leerlooiersarrangement

donderdag 7 november 2013 UVan Leer tot Schoenarrangement

let op: de excursies staan los van de Geschiedkundige Kring, aanmelden gaat via een email naar brabantsindustrieelerfgoed@gmail.com

Vergelijkbare berichten

  • Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet

    5 mei: Bevrijdingsdag! Voor hen die overleefden, en zij die werkten in het geheim, was de Duitse terugtocht eens te meer bevrijdend.
    Sommige stadgenoten niet meer terug uit de Duitse kampen. Op vijf plaatsen in Bergen op Zoom worden verhalen verteld over een aantal van deze mensen.
    Huiveringwekkend, maar uiterst leerzaam voor huidige generaties

  • Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

    Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Reden voor een virtuele ontdekkingstocht door de maquette van Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw.

  • Somme 1916: excursie naar een slagveld

    De dagexcursie naar de Somme op 30 september bleek een indrukwekkende reis, die de deelnemers veel informatie bood over een deel van de Eerste Wereldoorlog, dat zeker in het (toen) neutrale Nederland nauwelijks aandacht kreeg en krijgt. Toch was de strijd net zo bloedig als rondom Ieper, een jaar later. Voor- en tegenstanders zijn het ook na honderd jaar nog niet eens over de startegische waarde van deze slag, die honderdduizenden het leven kostte.

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Jaarexcursie Geschiedkundige Kring 2014

    Op zaterdag 6 september organiseert de Kring in het kader van de herdenking “100 jaar Groote Oorlog” de jaarreis 2014 naar de Belgische stad Ieper.