Een nieuwe belofte

Klik voor eerdere edities op het logo

Een nieuwe belofte. Onder deze titel zou de 76e editie van de Maria Ommegang op 28 juni 2020 door de binnenstad van Bergen op Zoom trekken. Het mocht niet zo zijn. Ook hier gooide het coronavirus roet in het eten. Vanaf de aanvang van de crisis was duidelijk dat repetities niet door konden gaan, waarmee de realisatie van deze editie op losse schroeven stond.
Toch heeft het stichtingsbestuur van de Maria Ommegang een oplossing gevonden om dit jaar niet geheel verloren te laten gaan.
Zondagmiddag 28 juni 14.00 uur begint een H. Mis in de Gertrudiskerk, die wordt omlijst met onderdelen uit de stoet. Noodzakelijkerwijs kent dit ook (corona-)beperkingen. Slechts de selecte groep bezoekers van de H. Mis kan de stoet in de kerk bekijken. Ook deelnemers dienen zich aan de onderlinge afstandseisen te houden. Daardoor is het eenvoudig onmogelijk om alle elementen uit de stoet deel te laten nemen.
De 75e editie in 2019 kende een aantal deelnemers tussen 800 en 1000 ‘ommegangers’. Hieronder kunt u verstaan de mensen die om uiteenlopende, persoonlijke redenen deel van deze stoet willen uitmaken. Daar omheen is er nóg een grote groep vrijwilligers die zorgdraagt voor de voorbereidingen mbt werving, oefening en repetitie, onderhoud en aanmaak kleding, voertuigen, rekwisieten, EHBO, routebeveiliging en noem maar op. Allemaal mensen die deze stoet al sedert het eind van de 2e wereldoorlog realiseren zonder dat hier ook maar enige vergoeding tegenover staat. Vooral dat laatste maar deze stoet volstrekt uniek in Nederland en België.
Voor het publiek dat normaliter langs de route van de stoet staat is er een goed alternatief: ZuidwestTV zendt deze 76e editie rechtstreeks uit. Zondagmiddag  28 juni 2020 14.00 uur
(Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420) kunt u deze volstrekt unieke gebeurtenis toch meemaken. Wie de rechtstreekse uitzending mist, zal in de week er na (vermoedelijk!) deze uitzending alsnog kunnen bekijken.
Wie meer wil weten over de historische achtergronden van deze dankstoet kan zich het best wenden tot de website van de Maria Ommegang.  Daarnaast is op de webstie van de Geschiedkundige Kring een aantal publicaties geplaatst die ingaan op de Mariaverering in Bergen op Zoom door de eeuwen heen. U kunt deze publicaties vrij downloaden om later door te lezen.

Klik op een der afbeeldingen

Vergelijkbare berichten

  • Problemen bezorging Waterschans

    Helaas blijkt de bezorging van Waterschans 4 niet geheel vlekkeloos verloopt. Mocht u de Waterschans IV nog niet ontvangen hebben leest u in dit bericht hoe dit opgepakt kan worden.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Afscheid Willem van Ham

    Het afscheid van de op 3 juni j.l. overleden Dr Willem van Ham was een indrukwekkende en sfeervolle gebeurtenis. De hier weergegeven toespraken tonen eens temeer welke grootheid we thans moeten loslaten. Ze vormen tezamen een digitaal monument voor ons erelid.

  • 30 september Excursie naar de Somme

    Middels een dagtrip naar het slagveld van 1916 aan de Somme kunt u meer kennis nemen van wat tijdens de Eerste Wereldoorlog werd aangericht, en waarvan Nederland als neutrale staat alleen de indirecte gevolgen van ondervond.

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • De 17e Geschiedenisquiz: bijna een examen

    De geschiedenisquiz was met 16+1 teams niet vol bezet. De vier vragenrondes vergden heel wat denkwerk van de deelnemers. En wat je vooraf niet wist, leerde je die avond toch gemakkelijk bij.