Een oude luchtfoto

De redactie heeft meerdere luchtopnames van Bergen op Zoom ontdekt in de in de archieven van het NIMH, het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. Inmiddels enkele jaren terug hebben we u eens verrast met een foto van het centrum en (toenmalig) noordelijk deel van de stad.
Dat Bergen op Zoom in het begin van de vorige eeuw nog nauwelijks buiten de contour van de oude vesting was gegroeid is vooral goed te zien op deze nieuwe (nou ja, nieuwe) foto.
Ziet u als lezer aanwijzingen waarmee de opnamedatum nader kan worden gepreciseerd?
Slechts attendeert uw verslaggever u op het gedeelte rechtsboven in de afbeelding. Daar toont de vakverdeling van de tuindersveldjes nog precies de contour van de liniewal tussen fort Pinsen en het toen al verdwenen fort Moermont.Al is hij dan wat ouder, toch kan deze foto meer verduidelijken als het gaat om de strijd aan de Zoom aan het eind van oktober 1944. Hiermee kunnen jongere generaties zich gemakkelijker voorstellen dat er op veel plaatsen gewoon nog tuinderijen waren, en geen woningbouw, zoals nu.

Klik op de foto voor een vergroting; met de rechter muisknop roept u de ware grootte op

Vergelijkbare berichten

  • Lesmateriaal na afloop van les 1

    Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • Er staat een paard in de tuin ….

    Indertijd waren we te gast aan de Hoogstraat 15, het huis van De Ram. Er dook een interessante foto op in het West brabants Archief, die gemaakt is in de achtertuin van dit pand.

  • Een bijzondere Waterschans

    Een boek met verhalen van streekgenoten die de dagen van oktober 1944 aan den lijve hebben ondervonden. Het wordt als derde editie van het tijdschrift van dit jaar aan de leden aangeboden.

  • Excursie in het Markiezenhof

    Een excursie met een echte deskundige als monumentenarchitect Jan Weyts is altijd genieten. Wie meende het Markiezenhof wel gezien te hebben, moet eens met deze gids meelopen. Dan leer je pas kijken, of liever, het gebouw ‘lezen’.

  • Vertel…! Vertel !

    Het BHIC in Den Bosch is rijk aan een (groeiend) aantal verhalen uit het Bergse. Een niet meer weg te denken palet aan (oude) nieuwtjes liggen voor het oprapen.