Een oude luchtfoto

De redactie heeft meerdere luchtopnames van Bergen op Zoom ontdekt in de in de archieven van het NIMH, het Nederlands Instituut voor Militaire Historie. Inmiddels enkele jaren terug hebben we u eens verrast met een foto van het centrum en (toenmalig) noordelijk deel van de stad.
Dat Bergen op Zoom in het begin van de vorige eeuw nog nauwelijks buiten de contour van de oude vesting was gegroeid is vooral goed te zien op deze nieuwe (nou ja, nieuwe) foto.
Ziet u als lezer aanwijzingen waarmee de opnamedatum nader kan worden gepreciseerd?
Slechts attendeert uw verslaggever u op het gedeelte rechtsboven in de afbeelding. Daar toont de vakverdeling van de tuindersveldjes nog precies de contour van de liniewal tussen fort Pinsen en het toen al verdwenen fort Moermont.Al is hij dan wat ouder, toch kan deze foto meer verduidelijken als het gaat om de strijd aan de Zoom aan het eind van oktober 1944. Hiermee kunnen jongere generaties zich gemakkelijker voorstellen dat er op veel plaatsen gewoon nog tuinderijen waren, en geen woningbouw, zoals nu.

Klik op de foto voor een vergroting; met de rechter muisknop roept u de ware grootte op

Vergelijkbare berichten

  • Excursies

    Elk jaar organiseert de werkgroep meerdere excursies naar musea, historische en/of culturele steden. Geïnteresseerden in deze excursies kunnen zich hiervoor aanmelden bij de werkgroep.

  • Verdronken land met een lange geschiedenis

    Hoewel Saeftinghe oogt als wilde natuur, is het door mensen gevormd. Vanaf de middeleeuwen veranderden dijken en polders het gebied in een bewoond cultuurlandschap met landbouw en handel.

  • Agenda algemene ledenvergadering 2025

    Op woensdagavond 2 april 2025 zal de ALV plaatsvinden in het Groot Arsenaal. Zoals gewoonlijk met lezing na de pauze.