Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

Centraal een gebouw waarvan de twee afhangen vele schoorstenen tellen. We denken te weten wat de functie van dit gebouw is. U ook?
Centraal een gebouw waarvan de twee afhangen vele schoorstenen tellen. We denken te weten wat de functie van dit gebouw is. U ook?

Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Verrassend omdat op het eerste gezicht niet duidelijk is wat de functie ervan is, zoals het gebouw op de bovenstaande foto.  Verrassend ook vanwege de vele bouwwerken die in de voorbije 260 jaar zijn verdwenen of onherkenbaar zijn veranderd. Fraaie voorbeelden zijn de drossaardwoning op de plaats waar nu het Zwijnshoofd staat of de Sint Margrietenkapel die aan de noordzijde een bijzonder element lijkt te vertonen: de zuidelijke gang van een kloosterhof. De originele maquette en dus ook de 3D presentatie zit er vol mee. Reden voor de Geschiedkundige Kring om onder deskundige leiding van  Jan en Laurijs Weyts, en Ad van den  Bulck een virtuele wandeling door de maquette te maken en u tekst en uitleg te geven. Ter verduidelijking maken zij ook gebruik van foto’s van de originele maquette in Parijs.

Zoals gebruikelijk zijn de stadsexcursies op de zondagochtenden gratis.

De ontdekkingstocht door het Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw vindt plaats in:

Basisschool Marco Polo, Florastraat 195

Bij sporthal Tuinwijk 12u00 tot ca. 14u00

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie naar de Sint Quirinuskerk te Halsteren

    De Geschiedkundige Kring nodigt u uit voor een bezoek aan de Sint Quirinuskerk aan de Dorpsstraat te Halsteren op zondag 9 november 2014 van 12u tot ca. 13u30. Nu de restauratie afgerond is een mooie bestemming voor onze najaars-stadsexcursie.

  • Nieuw: Historische kaarten uit 1747

    Het Markiezenhof heeft een vijftal Franse kaarten uit 1747 kunnen verwerven, die mogelijk gebruikt zijn bij de belegering van de stad. De historische gebeurtenissen zijn uit deze serie af te lezen, maar ook de strategische opstelling van alle legeronderdelen. Het zijn fraaie op linnen geplakte kaarten. De kaarten worden wel zodanig kwetsbaar geacht dat ze slechts korte tijd tentoongesteld zullen worden. Het is dus zaak om nu een bezoek aan het Markiezenhof te plannen.

  • Vrijwilligersdag 2013 – verslag

    De jaarlijkse vrijwilligersdag brengt de mensen die zich op enigerlei wijze inzetten voor de Geschiedkundige Kring bijeen op een plek met een bijzondere historie: de boerderij Hildernisse. Genoemd naar het dorp van die naam dat eens iets lager voor de Brabantse Wal lag.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Excursie in het Markiezenhof

    Een excursie met een echte deskundige als monumentenarchitect Jan Weyts is altijd genieten. Wie meende het Markiezenhof wel gezien te hebben, moet eens met deze gids meelopen. Dan leer je pas kijken, of liever, het gebouw ‘lezen’.