Een virtueel bezoek aan de Maquette 1747

Centraal een gebouw waarvan de twee afhangen vele schoorstenen tellen. We denken te weten wat de functie van dit gebouw is. U ook?
Centraal een gebouw waarvan de twee afhangen vele schoorstenen tellen. We denken te weten wat de functie van dit gebouw is. U ook?

Wie in de voorbije weken via de computer een bezoek bracht aan de 3D presentatie van de maquette van Bergen op Zoom uit 1751, weet dat daar verrassende gebouwen op staan. Verrassend omdat op het eerste gezicht niet duidelijk is wat de functie ervan is, zoals het gebouw op de bovenstaande foto.  Verrassend ook vanwege de vele bouwwerken die in de voorbije 260 jaar zijn verdwenen of onherkenbaar zijn veranderd. Fraaie voorbeelden zijn de drossaardwoning op de plaats waar nu het Zwijnshoofd staat of de Sint Margrietenkapel die aan de noordzijde een bijzonder element lijkt te vertonen: de zuidelijke gang van een kloosterhof. De originele maquette en dus ook de 3D presentatie zit er vol mee. Reden voor de Geschiedkundige Kring om onder deskundige leiding van  Jan en Laurijs Weyts, en Ad van den  Bulck een virtuele wandeling door de maquette te maken en u tekst en uitleg te geven. Ter verduidelijking maken zij ook gebruik van foto’s van de originele maquette in Parijs.

Zoals gebruikelijk zijn de stadsexcursies op de zondagochtenden gratis.

De ontdekkingstocht door het Bergen op Zoom uit het midden van de achttiende eeuw vindt plaats in:

Basisschool Marco Polo, Florastraat 195

Bij sporthal Tuinwijk 12u00 tot ca. 14u00

Vergelijkbare berichten

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Lezing: Geschiedenis van Nederland

    In een Hofzaallezing kunt u kennis maken met het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. De inleider, Yolande Kortlever, is één van hen.

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.

  • BRIE excursie “Suikerarrangement”

    Op woensdag 12 november 2014 organiseeert de Stichting Brabants Industrieel Erfgoed een excursie naar het Nationaal Vlasserij- en Suikermuseum in Klundert. Medewerkers van het museum laten u kennismaken met het productieproces van suiker. In het vlasserijgedeelte van het museum wordt de zware handarbeid van de vlasserij met originele gerestaureerde machines gedemonstreerd.

  • Een bezoek aan de Grebbe – verslag

    De Grebbe was als rijksmonument ook toegankelijk op de zaterdag van het monumentenweekend op 14 september 2013. Voor een beperkt aantal mensen, kaarten afhalen bij VVV, die binnen vijf minuten was ‘uitverkocht’. Gelukkig was uw correspondent één van de gelukkigen. Heeft u ten minste een verslag, al is dat maar surrogaat vergeleken met een echt bezoek.

  • Bezoekdata maquette Bergen op Zoom

    Paul Versijp en Ad van den Bulck maken u wegwijs in het Bergen op Zoom van 1747, en het omliggende gebied dat reikt van de Raayberg tot fort de Roovere, en van de Waterschans tot de Vijverberg.