Henri Mastboom lezingen

Ook dit seizoen is er weer een lezingencyclus van de Stichting Mastboom-Brosens. Het centrale thema waaronder deze lezingen worden gehouden is ‘Grenzen’.
De promotie heeft uw redactie helaas niet bereikt. Gevolg is dat inmiddels bij plaatsen van dit bericht de eerste lezing alweer achter de rug is. Het complete programma is als volgt:

vrijdag 13 januari: De grens tussen de Nederlanden; haar ontstaan en beheer tijdens de Tachtigjarige oorlog;
woensdag 15 februari: Langs de nullijn;
donderdag 30 maart: Essen als (Belgische) uitwijzingspoort naar Nederland;
woensdag 26 april:Von Bonstetten; een Zwitserse militair schetst Brabant;
donderdag 18 mei: Grenspalen.

Zoals wellicht bekend zijn deze lezingen gratis toegankelijk; zij worden op diverse locaties in West brabant gehouden.
Voor meer informatie zie de folder.

Vergelijkbare berichten

  • Lezing: buitenplaatsen van de familie Cuypers-van Mattemburgh

    Het West-Brabantse landschap kent vanouds vele fraaie landgoederen en buitenplaatsen. Diverse van deze historische parels waren in het verleden eigendom van leden van de familie Cuijpers. De basis werd in 1796 in Oudenbosch gelegd met het huwelijk tussen P.J. (Petrus) Cuypers en Maria van Mattemburgh. Beide families waren toen reeds generaties lang in West-Brabant geworteld en eigenaren van huizen, bossen en landerijen.

  • Hofzaallezingen 2014-IV: De zusters van ’t Katrientje

    Op uitnodiging van het bestuur van de zusters hebben historica prof. dr. Dolly Verhoeven en religiewetenschapper prof. dr. Annelies van Heijst in 2010 onderzoek gedaan naar de 175-jarige geschiedenis van de congregatie en daarover gepubliceerd.

  • Genealogie dagen in Midden en West-Brabant

    Op dinsdag 25 juni organiseert de Nederlandse Genealogische vereniging een lezing over Delpher. In de maand juni zijn er nog de nodige bijeenkomsten in de regio Midden en West-Brabant.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.