Hofzaallezingen naar oktober (2020)

De commissie Hofzaallezingen meldt het volgende:
Vanwege de maatregelen rond het Coronavirus konden de laatste twee Hofzaallezingen niet meer doorgaan. Deze zijn nu verplaatst naar oktober van dit jaar.
Op dinsdagavond 6 oktober spreekt Joey Spijkers over ‘De confiscatie van Bergen op Zoom, 1567-1576’ en
op dinsdagavond 13 oktober spreekt Carine Sarvaas-Wytema over ‘Kwade tijden en vluchtelingen (in de 16e eeuw)’.
Deze lezingen waren al uitverkocht.

Vergelijkbare berichten

  • Lezing: Geschiedenis van Nederland

    In een Hofzaallezing kunt u kennis maken met het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. De inleider, Yolande Kortlever, is één van hen.

  • Lezing: Raad van Beroerten

    De ‘Bloedraad’ van de Hertog van Alva bezocht Bergen op Zoom verschillende keren gedurende de periode 1568-1573 en tekenden hun verslag op. Niet minder dan 57 personen uit Bergen op Zoom zijn door de Raad van Beroerten veroordeeld. In zijn lezing zal Sander Wassing onder andere ingaan op de werkwijze van de raad en de veroordeelden.

  • Hofzaallezingen interview Sjef de Wit

    Zondag 19 januari 2014 wordt Sjef de Wit, namens de Geschiedkundige Kring, medeorganisator aan de Hofzaallezingen geïnterviewd over de komende reeks.

  • Een zilveren avond

    Leden van de geschiedkundige Kring en Vrienden van het Markiezenhof konden als bijna eersten proeven van de nieuwe zilvertentoonstelling en het boek ‘Zilver in en om Bergen op Zoom’ in handen houden.