Het komende eerste schooljaar van de School voor Geschiedenis is helemaal volgeboekt. Inmiddels beslaat de wachtlijst ook al 6 personen. Wilt u volgend cursusjaar deelnemen aan de School dan is het aan te bevelen om bijtijds in te schrijven zodat u niet buiten de boot valt.
Vergelijkbare berichten
Eerste cursusjaar School voor Geschiedenis start op 14 september
Voor het eerste cursusjaar zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Aanmelden kan tot en met maandag 31 augustus 2026.
Nationale Archeologiedagen
Op zaterdag 13 en zondag 14 oktober zijn de Nationale Archeologiedagen. Met een tentoonstelling over het boerenbedrijf door de jaren heen, openstelling van het depot en een workshop bodemgeheimen.
Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014
Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.
Genealogie dagen in Midden en West-Brabant
Op dinsdag 25 juni organiseert de Nederlandse Genealogische vereniging een lezing over Delpher. In de maand juni zijn er nog de nodige bijeenkomsten in de regio Midden en West-Brabant.
Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025
13 en 14 september 2025 Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving. Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk…
Kaddish voor Corrie van den Boom
Ter herdenking van de op 8 maart 2015 overleden Corrie van den Boom-Geers werd in de hofzaal Kaddish voor haar gezegd door de voorzitter van de Bredase synagoge, Philip Soesan. Deze plechtigheid ging vooraf aan een lezing over de geschiedenis van de Joodse families uit Bergen op Zoom.
2 reacties
Reacties zijn gesloten.

Graag wil ik u laten weten dat ik belangstelling heb om in de toekomst gids te worden in één van onze mooie monumenten.
Vanmiddag was ik in gesprek met een van uw gidsen.
Zij informeerde me over de stappen die je moet nemen om stadsgids of gids in één van de monumenten te worden.
Ik heb begrepen dat ik eerst de cursus dien te volgen die verzorgd wordt
door de school voor geschiedenis.
Ik wil dan ook graag op de wachtlijst geplaatst worden voor volgend cursusjaar.
Sinds augustus J.l. ben ik vervroegd gestopt met werken als leerkracht in het primair onderwijs.
Geschiedenis interesseert me en het lijkt me leuk energie te steken in deze vorm van vrijwilligerswerk.
Ik zie u reactie tegemoet,
Met vriendelijke groet,
Ineke Scherpenisse
Beste Ineke,
De Stichting Bezichtiging Monumenten is altijd blij met versterking van het gidsenteam. U moet zich daar aanmelden om voor deze mooie functie in aanmerking te komen. Het klopt dat zij als eerste een kennisbasis van gidsen vragen door de School voor Geschiedenis te doorlopen.
Overigens kunt u voor de School ook gebruik maken van het aanmeldingsformulier op deze website. http://www.geschiedkundigekringboz.nl/school-voor-geschiedenis/inschrijven/
Voor de Stichting Bezichtiging Monumenten kunt u zich aanmelden via deze link: http://www.sbm-boz.nl/nieuwsbericht/92/sbm-zoekt-jonge-vrijwilligers
Natuurlijk kunt u zich altijd aanmelden bij de School voor Geschiedenis; daarvoor hoeft u niet per se stadsgids te willen worden. Vele cursisten zijn op andere wijze met de regionale historie doende. Dat ontdekt u wel als u eenmaal op deze school zit…!