Het komende eerste schooljaar van de School voor Geschiedenis is helemaal volgeboekt. Inmiddels beslaat de wachtlijst ook al 6 personen. Wilt u volgend cursusjaar deelnemen aan de School dan is het aan te bevelen om bijtijds in te schrijven zodat u niet buiten de boot valt.
Vergelijkbare berichten
Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014
Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.
Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht
De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.
De School gaat weer beginnen!
Vanaf maandag 23 september zal de School voor Geschiedenis weer open gaan. Cursisten die zich ingeschreven hebben, ontvangen een week van te voren een mail met alle informatie. Op 23 september zijn de eerstejaars aan de beurt voor hun eerste les van Jac. Backx. Heb je de mail niet ontvangen, controleer dan je spambox en…
St Jacobspoort opgegraven
Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.
Ledengeschenk Bergen in Brokken
Aansluitend aan de feestelijke afsluiting van het jubileum op 24 november is het ledengeschenk vanaf 27 november af te halen bij het VVV.
Inschrijving modules weer open
Cursisten met getuigschrift van eerste plus tweede jaar kunnen voor het schooljaar 2023/2024 weer kiezen uit een aantal modules

Graag wil ik u laten weten dat ik belangstelling heb om in de toekomst gids te worden in één van onze mooie monumenten.
Vanmiddag was ik in gesprek met een van uw gidsen.
Zij informeerde me over de stappen die je moet nemen om stadsgids of gids in één van de monumenten te worden.
Ik heb begrepen dat ik eerst de cursus dien te volgen die verzorgd wordt
door de school voor geschiedenis.
Ik wil dan ook graag op de wachtlijst geplaatst worden voor volgend cursusjaar.
Sinds augustus J.l. ben ik vervroegd gestopt met werken als leerkracht in het primair onderwijs.
Geschiedenis interesseert me en het lijkt me leuk energie te steken in deze vorm van vrijwilligerswerk.
Ik zie u reactie tegemoet,
Met vriendelijke groet,
Ineke Scherpenisse
Beste Ineke,
De Stichting Bezichtiging Monumenten is altijd blij met versterking van het gidsenteam. U moet zich daar aanmelden om voor deze mooie functie in aanmerking te komen. Het klopt dat zij als eerste een kennisbasis van gidsen vragen door de School voor Geschiedenis te doorlopen.
Overigens kunt u voor de School ook gebruik maken van het aanmeldingsformulier op deze website. http://www.geschiedkundigekringboz.nl/school-voor-geschiedenis/inschrijven/
Voor de Stichting Bezichtiging Monumenten kunt u zich aanmelden via deze link: http://www.sbm-boz.nl/nieuwsbericht/92/sbm-zoekt-jonge-vrijwilligers
Natuurlijk kunt u zich altijd aanmelden bij de School voor Geschiedenis; daarvoor hoeft u niet per se stadsgids te willen worden. Vele cursisten zijn op andere wijze met de regionale historie doende. Dat ontdekt u wel als u eenmaal op deze school zit…!