Cursus Archeologie

Puzzelen met opgegraven stukjes

Besteed de winterperiode goed! Vanaf januari verzorgt SIDS weer een Basiscursus Archeologie in Bergen op Zoom voor de Bergse Actieve Senioren en er zijn nog plaatsen beschikbaar! Ook als u geen lid bent van de BAS kunt u deelnemen. Dus wat let u?

De cursus bestaat uit 5 lessen op de dinsdagmiddagen van 14 u tot 16 u.
data: 14 jan, 28 jan, 11 febr, 3 mrt en 17 mrt.
de kosten zijn € 32,- (of € 35,- voor niet-BAS leden).
Specifieke (archeologische) voorkennis is niet nodig.

De cursus wordt aangeboden deels in wijkcentrum het Fort en deels in het Archeologisch depot aan de Wassenaarstraat 61 (alleen via een trap bereikbaar).
De laatste les omvat een archeologische wandeling.

Apetrots met de provisorisch herstelde pot (plakbandjes houden de stukjes bij elkaar)

Voor meer informatie en aanmeldingen:
http://www.basboz.nl/cursussen.html en de brochure 

Brochure ophalen

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2023

    Na een coronastop van twee jaar pakt de Geschiedkundige Kring de draad van de Hofzaallezingen weer op. Het accent van de drie lezingen ligt op het thema ‘Vuur’. Daarmee haakt de Kring in op de reizende expositie ‘Hete Vuren’ met schatten uit het Rijksmuseum, die vanaf 22 april in museum Het Markiezenhof te zien is.

  • 100 jaar luchtvaart in Nederland

    Ofschoon de viering op initiatief van KLM, GKN Fokker en NLR uitgaat van 1919 als begin van de luchtvaart in Nederland, was het echte begin 10 jaar eerder in West Brabant. Het in april 2019 geopende luchtvaartmuseum ‘Wings over Woensdrecht’ brengt de historie van de luchtvaart en de Westbrabantse bijdrage hieraan nauwkeurig in beeld. Een boek over een Bergs vliegtuig maakt hier deel van uit. Maar er is veel meer.

  • Leesmateriaal voorafgaan aan les 1

    Het ‘huiswerk’ voor les 1 van oud schrift vind u hieronder. Lees de inleiding en de bijbehorende tekst.

  • Ongewenst erfgoed

    Het verleden heeft sporen in stad en land nagelaten waar we niet echt op zaten te wachten. Ook lang nadien ontstaan er nog discussies over.

  • 36 keer bladeren

    Bladerboekjes van het Markiezenhof vormen tezamen een snelcursus Bergse geschiedenis. Via een groot aantal invalshoeken bieden ze een snelle inkijk in de stadsgeschiedenis, de heren van het markiezaat, hun woningen met het Markiezenhof in het bijzonder en nog veel meer.