De Kode van de KrIng

Een paar maanden geleden zijn de beveiligers van “de Kode van de Kring” bij alle basisscholen in groep 7 in de klas geweest. Zij hebben toen gekeken of de geschiedeniskist ‘Oude Kist…’ in de klas staat en of de tijdlijnposter uit de Jeugdcanon van Bergen op Zoom aan de muur hangt.
Maar deze beveiligers kwamen ook met een geheime missie. Zij vertelden over hoe vroeger geheime codes werden bewaard en doorgegeven. En zij hebben een codex aan de klas gegeven.
Het bleek echter niet zo eenvoudig om deze codex te openen. De kinderen kregen daarom een paar weken later een hint in de vorm van een filmpje. Lukte het daarna de ‘Kode van de Kring’ kraken en de codex openen, dan mochten zij een tweede filmpje bekijken.
Beide filmpjes zijn (nu) te vinden via de QR code (scan deze of tik er op) en deze link:  www.youtube.com/@GSKringBoZJEUGD
Als beloning voor het harde puzzelwerk ontvingen de kinderen een thema Waterschans ter aanvulling de ‘Oude Kist…’.
Zij ontvingen ook weer een nieuwe opdracht over de historische foto’s die in de ‘Oude Kist…’ zitten. Lukt het hen om van die oude foto’s te achterhalen waar die foto’s gemaakt zijn?
Deze opdracht zal komend voorjaar een vervolg krijgen bij het volgend bezoek aan de scholen door de Werkgroep Jeugd.

Vergelijkbare berichten

  • Muur Smitsvest heet weer Gadellière

    Op 4 november 2016 werd de naamsteen van Gadellière (opnieuw) onthuld. Dit als bekroning op de restauratie van de in verval geraakte vestingmuur langs het Smitsvest.

  • Quizzers: laatste kans!

    Laatste gelegenheid om uw team aan te melden. Er zijn nog enkele plekjes.

  • Gehuchtenplan, eerste bijeenkomst

    De werkgroep gehuchtenplan is op 25 juni voor het eerst bijeen geweest. Doel is om, op een vraag vanuit de Raad, (verdwenen) gehuchten in de gemeente Bergen op Zoom weer zichtbaar te maken.

  • De van Rossempjes

    Dit derde seizoen komt het TV programma ‘De van Rossems’ ook in Bergen op Zoom. Kijk op NPO2, dinsdag 20.30u

  • Ongewenst erfgoed

    Het verleden heeft sporen in stad en land nagelaten waar we niet echt op zaten te wachten. Ook lang nadien ontstaan er nog discussies over.

  • Kerken in Brabant; Hofzaallezing 2018-III

    Het kerkelijk erfgoed in Brabant is nog best rijk, al is veel helaas verdwenen. Ook de toekomst is best zorgelijk als voor de gebouwen geen goede bestemming wordt gevonden.