Agenda algemene ledenvergadering 2023

Uitnodiging ALV 2023

Graag nodigen wij u uit voor de Algemene Ledenvergadering van de Geschiedkundige Kring op woensdag 12 april 2023 in De Ontmoetingskerk, Bolwerk Zuid 134 (ingang Thomas de Rouckstraat) te Bergen op Zoom. De ALV zal aanvangen om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. 

Agenda

  • Opening door de voorzitter
  • Vaststellen van de agenda
  • Ingekomen stukken en mededelingen
  • Vaststelling van het verslag van de jaarvergadering d.d. 13 april 2022
  • Het jaarverslag van het bestuur over 2022
  • Financieel verslag 2022
  • Kascommissie
  • Beleidsplan 2023-2026
  • De begroting voor 2024
  • Bestuursverkiezing
  • Rondvraag
  • Sluiting

Na de pauze verzorgt Irene van Kemenade een lezing over “Het rijke militaire verleden van het Groot Arsenaal”

Evenals voorgaande jaren zijn de stukken op de website gepubliceerd, in de agenda zijn hyperlinks naar de betreffende stukken ingevoegd. Deze stukken zijn ook verkrijgbaar bij de secretaris, bij voorkeur via email: secretaris@geschiedkundigekringboz.nl

Bestuursverkiezing

Volgens het opgestelde rooster van aftreden eindigt de bestuurstermijn van de voorzitter de heer Koert Damveld en ook mevrouw Flores Remijn is aftredend. Beiden zijn niet herkiesbaar. Het bestuur stelt voor de heer Gerard Franken te benoemen tot voorzitter en mevrouw Sanneke van den Boom tot bestuurslid. Conform artikel 4 van het huishoudelijk reglement geschiedt de kandidaatstelling voor het bestuur door: 

1. De algemene ledenvergadering door middel van een schriftelijke kandidaatstelling, (mede)ondertekend door minimaal 10 leden. De kandidaatstelling dient uiterlijk 14 dagen voor de ledenvergadering bij het secretariaat te zijn ontvangen. 

2. Het bestuur

 

De voorzitter: Koert Damveld

De secretaris: Janine de Kok

Vergelijkbare berichten

  • Hoop op Toekomst

    Deze toch wat deprimerende, en tegelijkertijd optimistische film- en boektitel brengt u terug naar WO I, toen vele Belgische vluchtelingen uit hun gewone dagelijkse leven werden gerukt, en zij hoopten een nieuwe toekomst op te kunnen bouwen na het oorlogsgeweld dat hen plotseling overkwam.

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.

  • Jaarexcursie Doornik

    Op zaterdag 30 september 2023 zal de jaarexcursie plaatsvinden. Dit jaar gaat de grote excursie naar Doornik.

  • Kinderboek over de Zuiderwaterlinie: steun de crowdfunding!

    De Geschiedkundige Kring wijst graag op een bijzonder initiatief van Saskia van Oversteeg, dat direct raakt aan ons erfgoed. In samenwerking met de Alliantie Zuiderwaterlinie werkt zij aan een kinderboek dat jonge lezers op speelse en toegankelijke wijze kennis laat maken met een uniek stuk Nederlandse geschiedenis. Menno en het ontstaan van de Zuiderwaterlinie Het…

  • Nieuw boek over de waterlinie

    Een onderzoek naar de opbouw en werking van de waterlinie biedt veel nieuwe informatie in een overzichtelijk en prachtig vormgegeven boek.

  • Bergs zilver: nieuwsbrief 11

    Ofschoon er sedert de tentoonstelling op deze website geen nieuwsbrief over het zilver werd geplaatst, zit de stichting BoZilver bepaald niet stil. Om deze activiteiten meer onder uw aandacht te brengen treft u hierbij de (alweer ) 11e nieuwsbrief aan.