Filmpremière: Cor & Henk, weervissers van de Oosterschelde

Cor & Henk, de film over ambachtelijke weervissers in de Oosterschelde, gaat 9 september a.s. tijdens het Film by the Sea festival in premiere.
Cor van Dort en Henk van Schilt zijn – wellicht – de laatste ambachtelijke ansjovis weervissers van de Oosterschelde.

Bij tijen ziede de weervissers, weer of gin weer, weer in de weer in de weer 

Onder de rook van Bergen op Zoom houden Cor (nu 85!) en schoonzoon Henk dit cultureel erfgoed in stand. De productie van deze 50 minuten film duurde een jaar. Want, zoals Henk zegt : ’het is niet alleen vissen’. Voor dit vis ambacht wordt ’s winters het hout gehakt om de fuik (het weer) in het vroege voorjaar weer te herstellen en op te bouwen.
De beelden van een verstilde Oosterschelde (ons grootste Nederlandse natuurpark), de harde en lange 24/7 arbeid van de vissers, de muziek van Maurits Overdulve en de vraag hoe de vangst nu weer zal zijn, betrekken de kijker actief bij de film.
Een voorproefje van deze sfeervolle film Cor & Henk voor de nieuwsgierigen onder ons (dus OQ…) vindt u in deze sneak preview
Een eerdere film over de familie van Dort ‘Verdronken Land’ ging in 2010 op het filmfestival Breda in première.

Weervisserij is veel meer dan in de zomer werken op het water

Vergelijkbare berichten

  • Lezing Zuiderwaterlinie

    Woensdag 25 september biedt Heemkundekring Halchterth een lezing aan leden en niet-leden over de Zuiderwaterlinie, die loopt van Bergen op Zoom tot aan Grave.

  • Geschiedenisquiz 2023

    De 18e quiz waar u uw kennis van de Bergse geschiedenis (en méér) met anderen kunt meten. Schrijf uw team nu in en ga met dit bericht in training voor de eeuwige roem!

  • Levenslicht

    Op 27 januari 2020 is het 75 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, hét internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Om mensen in hun eigen gemeente te betrekken bij dit oorlogsverleden, is een tijdelijk lichtmonument ontworpen door Daan Roosegaarde. In 170 gemeenten is (een stukje van) dit kunstwerk te zien. In Bergen op Zoom is dat op de binnenplaats van het Markiezenhof.

  • Zilvertentoonstelling feestelijk geopend

    Een drukbezochte openingsplechtigheid viel de organisatoren van de zilvertentoonstelling ten deel. Belangstelling vanuit de zilverwereld was ruim aanwezig.