De handen uit de mouwen

De geschiedenis van de stad is nooit af. De stichting In den Scherminckel gaat voort met het zoeken naar overblijfselen van de vesting, en andere gebouwen. De open dag op zaterdag 15 oktober 2016 zult u zich nog wel herinneren. Nu kunt u behalve kijken ook uw steentje bijdragen. SIDS stelt de vraag weliswaar aan hun donateurs, maar zal ongetwijfeld uw stoere handen graag verwelkomen. Enne, wat let u, dan wordt u toch gewoon ter plekke donateur van SIDS? Helemaal geen slecht idee, dunkt me.
Op maandag 29 mei start het (vervolg) archeologisch onderzoek op de locatie Veolia tegenover het station (BoZ). Dit zal 2 of 3 dagen duren en vrijwilligers zijn welkom. Hier kunt u dus letterlijk en figuurlijk nog eens iets opsteken!
Wouw
Trouwens, in Wouw wordt elke zaterdag gewerkt aan de grote opgraving van het kasteel van Wouw, de eigenlijke woning van Jan van Glymes. Vrijwilligers zijn ook hier van harte welkom. Bovendien zal daar woensdag 17-5 a.s.vanaf 13.30 uur ook gewerkt worden. Dat wordt nog haasten!

Opgraven zonder te bukken; zo vind je elk stukje wat in de grond verborgen is

Minderbroeders
Het zijn overigens niet alleen bouwterreinen die interessant materiaal opleveren. Bij de reconstructie van de Noordsingel is ter hoogte van de Minderbroederstraat een aantal kubieke meters grond uitgenomen en op het opslagterrein van de aannemer gedeponeerd. Leden van SIDS hebben begin april die kubieke meters gedurende een week of twee minutieus gefilterd en doorzocht op scherven en botten of delen er van. Bekend was dat op de plek waar de grond vandaan is gehaald, een afvalstortplaats was van het klooster. SIDS hoopt met de vondsten onder meer een beter beeld te krijgen van het menu dat de broeders voorgeschoteld kregen.

Een deel van wat uit de vele kubieke meters tevoorschijn kwam

Vergelijkbare berichten

  • Ik zou wel eens willen weten….

    Met een muzikale inleiding met dank aan Jules de Corte maakte de blinde pianist Bert van den Brink zonder woorden meteen duidelijk wat de bronzen maquette van het Markiezenhof voor visueel gehandicapten zou gaan betekenen.

  • Een archeologische ontdekking

    Sichting in de Scherminckel doet meer dan scherven oprapen. Dat blijkt hier maar weer eens

  • Afscheid Willem van Ham

    Het afscheid van de op 3 juni j.l. overleden Dr Willem van Ham was een indrukwekkende en sfeervolle gebeurtenis. De hier weergegeven toespraken tonen eens temeer welke grootheid we thans moeten loslaten. Ze vormen tezamen een digitaal monument voor ons erelid.

  • Alloo, mette Peperbus ……….

    Met Vastenavond is de Bergse stadstoren aangekleed als een echte dweil. Maar ook in het verleden zijn er regelmatig veranderingen aan het uiterlijk van de toren geweest. Deze waren wat blijvender, trouwens. Hier een foto uit een recent verleden die een nadere datering behoeft.

  • Gedicht ‘De Zoom’

    Onlangs is de webredactie geattendeerd op een mooie videoclip waarbij het gedicht ‘De Zoom’ van Anton van Duinkerken gecombineerd is met beelden van De Zoom. De video is gemaakt door de heren Peter Roek en Jan Verswijveren.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *