De handen uit de mouwen

De geschiedenis van de stad is nooit af. De stichting In den Scherminckel gaat voort met het zoeken naar overblijfselen van de vesting, en andere gebouwen. De open dag op zaterdag 15 oktober 2016 zult u zich nog wel herinneren. Nu kunt u behalve kijken ook uw steentje bijdragen. SIDS stelt de vraag weliswaar aan hun donateurs, maar zal ongetwijfeld uw stoere handen graag verwelkomen. Enne, wat let u, dan wordt u toch gewoon ter plekke donateur van SIDS? Helemaal geen slecht idee, dunkt me.
Op maandag 29 mei start het (vervolg) archeologisch onderzoek op de locatie Veolia tegenover het station (BoZ). Dit zal 2 of 3 dagen duren en vrijwilligers zijn welkom. Hier kunt u dus letterlijk en figuurlijk nog eens iets opsteken!
Wouw
Trouwens, in Wouw wordt elke zaterdag gewerkt aan de grote opgraving van het kasteel van Wouw, de eigenlijke woning van Jan van Glymes. Vrijwilligers zijn ook hier van harte welkom. Bovendien zal daar woensdag 17-5 a.s.vanaf 13.30 uur ook gewerkt worden. Dat wordt nog haasten!

Opgraven zonder te bukken; zo vind je elk stukje wat in de grond verborgen is

Minderbroeders
Het zijn overigens niet alleen bouwterreinen die interessant materiaal opleveren. Bij de reconstructie van de Noordsingel is ter hoogte van de Minderbroederstraat een aantal kubieke meters grond uitgenomen en op het opslagterrein van de aannemer gedeponeerd. Leden van SIDS hebben begin april die kubieke meters gedurende een week of twee minutieus gefilterd en doorzocht op scherven en botten of delen er van. Bekend was dat op de plek waar de grond vandaan is gehaald, een afvalstortplaats was van het klooster. SIDS hoopt met de vondsten onder meer een beter beeld te krijgen van het menu dat de broeders voorgeschoteld kregen.

Een deel van wat uit de vele kubieke meters tevoorschijn kwam

Vergelijkbare berichten

  • Kerkbrand: een flashback

    De brand in Parijs, waarbij de Notre Dame in vlammen opging, roept voor Bergenaren de herinnering op aan 10 april 1972, toen de Gertrudiskerk hetzelfde lot onderging

  • Kunst te koop

    De maker van de buste van Korneel Slootmans biedt enkele voorstudies te koop aan. Deze laten Bergenaren toch niet in vreemde handen overgaan?

  • Hofzaallezingen 2019: niet 4, maar 5 stuks !

    De traditionele hofzaallezingen staan in deze twintigste editie in het teken van het thema ‘Aarde’, analoog aan de tentoonstelling ‘Lage Landen’. Als bonus is er zelfs een vijfde lezing toegevoegd voor de vaste bezoekers van deze cyclus.

  • Oude boeken? Niet weggooien!

    Oudere publicaties van de Geschiedkundige Kring zijn tegenwoordig maar lastig te vinden. Misschien staan ze bij u wel in de weg? Maar hoe kom je dat als geïnteresseerde te weten? Daar komt nu een oplossing voor. Om publicaties niet in de papierbak te laten belanden, kunt u ze nu via de Kring aanbieden. Te koop of gratis, net wat u wilt. En als u een (geschiedenis)boek zoekt, kunt dat ook laten weten.

  • De Kode van de KrIng

    De werkgroep Jeugd laat de ‘Oude Kist’ niet alleen….

  • De dikke boom omgewaaid

    Hoe vluchtig het nieuws is, blijkt uit enkele artikelen over gebeurtenissen in de stad die vele Bergenaren onbekend zullen zijn. Er is nu een interessante mogelijkheid dergelijk nieuws uit de archieven op te diepen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *