De handen uit de mouwen

De geschiedenis van de stad is nooit af. De stichting In den Scherminckel gaat voort met het zoeken naar overblijfselen van de vesting, en andere gebouwen. De open dag op zaterdag 15 oktober 2016 zult u zich nog wel herinneren. Nu kunt u behalve kijken ook uw steentje bijdragen. SIDS stelt de vraag weliswaar aan hun donateurs, maar zal ongetwijfeld uw stoere handen graag verwelkomen. Enne, wat let u, dan wordt u toch gewoon ter plekke donateur van SIDS? Helemaal geen slecht idee, dunkt me.
Op maandag 29 mei start het (vervolg) archeologisch onderzoek op de locatie Veolia tegenover het station (BoZ). Dit zal 2 of 3 dagen duren en vrijwilligers zijn welkom. Hier kunt u dus letterlijk en figuurlijk nog eens iets opsteken!
Wouw
Trouwens, in Wouw wordt elke zaterdag gewerkt aan de grote opgraving van het kasteel van Wouw, de eigenlijke woning van Jan van Glymes. Vrijwilligers zijn ook hier van harte welkom. Bovendien zal daar woensdag 17-5 a.s.vanaf 13.30 uur ook gewerkt worden. Dat wordt nog haasten!

Opgraven zonder te bukken; zo vind je elk stukje wat in de grond verborgen is

Minderbroeders
Het zijn overigens niet alleen bouwterreinen die interessant materiaal opleveren. Bij de reconstructie van de Noordsingel is ter hoogte van de Minderbroederstraat een aantal kubieke meters grond uitgenomen en op het opslagterrein van de aannemer gedeponeerd. Leden van SIDS hebben begin april die kubieke meters gedurende een week of twee minutieus gefilterd en doorzocht op scherven en botten of delen er van. Bekend was dat op de plek waar de grond vandaan is gehaald, een afvalstortplaats was van het klooster. SIDS hoopt met de vondsten onder meer een beter beeld te krijgen van het menu dat de broeders voorgeschoteld kregen.

Een deel van wat uit de vele kubieke meters tevoorschijn kwam

Vergelijkbare berichten

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • Waterschans 2023-II

    De Waterschans van juni is uit. In dit bericht leest u welke onderwerpen de redactie voor deze editie voorzien heeft.

  • Herziene financiële stukken ALV 2023

    De financiële cijfers over 2023 zijn door de nieuwe penningmeester gecorrigeerd. Daarnaast is het verslag van de ALV 2023 ook in te zien.

  • Welkom op de nieuwe website van de Geschiedkundige Kring!

    De website zal onder meer worden benut om leden sneller over actuele zaken te informeren. De excursies en lezingen, informatie over de komende Waterschans en hetgeen waar werkgroepen mee bezig zijn krijgen een prominenter plaats op de website. Ook verslagen van deze activiteiten krijgen een zichtbaarder plaats op de site zodat u deze eenvoudig terug kunt lezen.

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.

  • Hofzaallezing 2024-2

    Hoe vergelijk je stormvloeden uit de tijd dat er geen objectieve meetmethoden bestonden? Historisch geograaf AMJ de Kraker legt uit hoe hij een systeem ontwikkelde.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *