Extra ledengeschenk: gedenkboek voor Willem van Ham

Willem van Ham, zijn leven, zijn werk, zijn levenswerk. Zo luidt de titel van het 575 pagina’s tellende gedenkschrift voor het vorig jaar overleden erelid van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Op initiatief van Johanna Jacobs en Han Bos belichten 33 auteurs persoonlijke aspecten van Willem van Ham, maar presenteren vooral ook veel nieuw wetenschappelijk werk dat verbonden is met het oeuvre van Willem. Het is een bijzonder kleurrijk boek geworden met een grote hoeveelheid verrassend beeldmateriaal. Op donderdag 3 juni, de overlijdensdatum van Willem, is in ’s-Hertogenbosch het eerste exemplaar aangeboden aan commissaris van de Koning Ina Adema. Het boek wordt aan alle leden van de Kring aangeboden als extra ledengeschenk. Het kan afgehaald worden vanaf zaterdag 5 juni aan de balie van het Markiezenhof, Steenbergsestraat 6 (VVV-ingang). Breng uw lidmaatschapskaart of lidmaatschapsnummer mee (dat vindt u op de envelop waarin u de Waterschans ontvangt). De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 11:00 tot 17:00 uur.

Omdat het Markiezenhof vanwege coronamaatregelen lange tijd gesloten is geweest hebben veel leden nog geen gelegenheid gehad hun boek Jan IV van Bergen af te halen. Beide boeken hebben een flinke omvang en de voorraad neemt derhalve veel plaats in. Het Markiezenhof en uw bestuur zijn u zeer erkentelijk als u op korte termijn uw boek(en) komt afhalen.

Zet u zaterdagmiddag 9 oktober alvast in uw agenda. Dan vindt de publieke presentatie van zowel Jan IV als Willem van Ham plaats, die eerder geen doorgang konden vinden vanwege de veiligheidsmaatregelen.

Wij wensen u veel leesgenoegen!


Vergelijkbare berichten

  • Geschiedenis op de fiets

    Een aanwinst om al fietsend kennis te maken met wat de tweede wereldoorlog in de gemeente Steenbergen aan sporen naliet

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Reymerswael; tentoonstelling in Tholen

    In het oude stadhuis van Tholen (Hoogstraat 12) kunt u in de maanden juni, juli en augustus (2024) een interessante tentoonstelling bezoeken over de verdronken stad Reimerswaal. U neemt kennis van de omvang en rijkdom van de destijds derde of vierde stad van Zeeland, de teloorgang en hetgeen er thans nog rest. Ook is er…

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • Hofzaallezing 2024-1

    Een lezing die als een college voelde. Zij die een kaart bemachtigden, kregen een geheel nieuw inzicht in het gebied waarin we wonen.
    Het diepgravend verhaal is als bijlage bij het bericht gevoegd.

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *