Extra ledengeschenk: gedenkboek voor Willem van Ham

Willem van Ham, zijn leven, zijn werk, zijn levenswerk. Zo luidt de titel van het 575 pagina’s tellende gedenkschrift voor het vorig jaar overleden erelid van de Geschiedkundige Kring van Stad en Land van Bergen op Zoom. Op initiatief van Johanna Jacobs en Han Bos belichten 33 auteurs persoonlijke aspecten van Willem van Ham, maar presenteren vooral ook veel nieuw wetenschappelijk werk dat verbonden is met het oeuvre van Willem. Het is een bijzonder kleurrijk boek geworden met een grote hoeveelheid verrassend beeldmateriaal. Op donderdag 3 juni, de overlijdensdatum van Willem, is in ’s-Hertogenbosch het eerste exemplaar aangeboden aan commissaris van de Koning Ina Adema. Het boek wordt aan alle leden van de Kring aangeboden als extra ledengeschenk. Het kan afgehaald worden vanaf zaterdag 5 juni aan de balie van het Markiezenhof, Steenbergsestraat 6 (VVV-ingang). Breng uw lidmaatschapskaart of lidmaatschapsnummer mee (dat vindt u op de envelop waarin u de Waterschans ontvangt). De openingstijden zijn dinsdag tot en met zondag van 11:00 tot 17:00 uur.

Omdat het Markiezenhof vanwege coronamaatregelen lange tijd gesloten is geweest hebben veel leden nog geen gelegenheid gehad hun boek Jan IV van Bergen af te halen. Beide boeken hebben een flinke omvang en de voorraad neemt derhalve veel plaats in. Het Markiezenhof en uw bestuur zijn u zeer erkentelijk als u op korte termijn uw boek(en) komt afhalen.

Zet u zaterdagmiddag 9 oktober alvast in uw agenda. Dan vindt de publieke presentatie van zowel Jan IV als Willem van Ham plaats, die eerder geen doorgang konden vinden vanwege de veiligheidsmaatregelen.

Wij wensen u veel leesgenoegen!


Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2023

    Na 2 jaar noodgedwongen pauze door Covid-19 zal in 2023 weer een cyclus Hofzaallezingen plaatsvinden. Op vrijdag 7 april 2023 komen ze in de verkoop via het Markiezenhof.

  • Kerken in Brabant; Hofzaallezing 2018-III

    Het kerkelijk erfgoed in Brabant is nog best rijk, al is veel helaas verdwenen. Ook de toekomst is best zorgelijk als voor de gebouwen geen goede bestemming wordt gevonden.

  • Lezing Reimerswaal

    Een lezing in het Zeeuws Museum over verdronken land van Reimerswaal.

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Ik zou wel eens willen weten….

    Met een muzikale inleiding met dank aan Jules de Corte maakte de blinde pianist Bert van den Brink zonder woorden meteen duidelijk wat de bronzen maquette van het Markiezenhof voor visueel gehandicapten zou gaan betekenen.

  • Stem op deze vrijwilligers

    Een oproep om te stemmen op de Erfgoedgroep van de Zuidwesthoek die meegewerkt hebben aan de uitgave van 80 jaar bevrijding Brabantse Wal.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *