Gehuchtenplan; tweede bijeenkomst

In de tweede bijeenkomst op 23 juli is volgens plan contact met deskundigen gemaakt om in beeld te brengen wat al gedaan is in ander verband. Marco Vermunt gaf tijdens deze bijeenkomst een uitleg van de archeologische ‘waardenkaart’ van de gemeente. Op de kaart kun je in een oogopslag zien waar je binnen de gemeente archeologische sporen kunt verwachten. Diezelfde aanduidingen hebben dus ook te maken met de (verdwenen) dorpen, gehuchten en belangwekkende plaatsen in dit gebied. (deze kaart is overigens (nog) niet op de gemeentelijke website te vinden)
Uit overleg met Cees Vanwesenbeeck blijkt dat deze geen mogelijkheid ziet om rechtstreeks bij de activiteit van deze projectgroep betrokken te zijn. Wel zegt hij toe dat de resultaten van zijn nog lopende onderzoek naar dorpen en gehuchten in de gemeente BoZ beschikbaar komen voor deze groep. Dat zal echter niet eerder dan het najaar zijn.
Tom van Eekelen geeft aan dat in de gemeente Eindhoven een gelijkaardig project op waardering en bewondering binnen en buiten deze gemeente is ‘getracteerd’. Het is dan ook de moeite waard om kennis te nemen van hetgeen daar werd geproduceerd.
Omdat de omvang cq diepgang van het project mogelijk pas tijdens de voorgang echt duidelijk wordt, is op voorstel van Marco Vermunt ingestemd met het aanwijzen van twee deelprojecten, waarin het nagestreefde eindresultaat voor een klein gebied zal worden uitgewerkt. Daarmee kunnen de (materiële) consequenties van het plan en de gevolgde werkwijze op relatief korte termijn aan de gemeenteraad duidelijk worden gemaakt. De plaats van deze twee deelprojecten zal nog worden gekozen. Het verdient de voorkeur om daar lokaties voor te kiezen die bij voorbaat een aanvulling op bestaande informatie vormen.
Volgende bijeenkomst is gepland op 23 september 2014
AvL

Vergelijkbare berichten

  • Scheldevesting, stand van zaken

    Op zaterdag 11 mei 2013 presenteerde de projectleider Bert Melles aan de Vereniging Binnenstad de voortgang van het bouwplan Scheldevesting. Tijdens deze goed bezochte bijeenkomst werden de deelnemers bijgepraat over de laatste ontwikkelingen, wat er gebeurt met de vervuilde grond van het Nedalcoterrein en hoe sommige projectdelen door die grondhuishouding onderling gekoppeld zijn.

  • Nieuwsbrief BoZilver #4: mei 2015

    De 4e nieuwsbrief van de stichting Bergen op Zilver met onder andere aandacht voor de vorderingen van het onderzoek en het boek.

  • 1814: Gedenkstenen teruggeplaatst

    De gedenkstenen voor de op 8 maart 1814 omgekomen Engelse officiers zijn op 1 maart teruggeplaatst, en worden op 8 maart 2016 onthuld in bijzijn van nazaten van een van de omgekomen officiers.

  • Nieuwsbrief BoZilver #5: juli 2015

    Een extra bulletin van het project Bergen op Zilver. De aankoop van een in Bergen op Zoom of Breda vervaardigde uiterst zeldzame schuttersketting door het Rijksmuseum!

  • Gehuchten terug op de kaart

    Het eerste bord van de (binnen de gemeente) verdwenen gehuchten duidt aan waar Noordgeest te vinden was.