Henri Mastboom lezingen

Ook dit seizoen is er weer een lezingencyclus van de Stichting Mastboom-Brosens. Het centrale thema waaronder deze lezingen worden gehouden is ‘Grenzen’.
De promotie heeft uw redactie helaas niet bereikt. Gevolg is dat inmiddels bij plaatsen van dit bericht de eerste lezing alweer achter de rug is. Het complete programma is als volgt:

vrijdag 13 januari: De grens tussen de Nederlanden; haar ontstaan en beheer tijdens de Tachtigjarige oorlog;
woensdag 15 februari: Langs de nullijn;
donderdag 30 maart: Essen als (Belgische) uitwijzingspoort naar Nederland;
woensdag 26 april:Von Bonstetten; een Zwitserse militair schetst Brabant;
donderdag 18 mei: Grenspalen.

Zoals wellicht bekend zijn deze lezingen gratis toegankelijk; zij worden op diverse locaties in West brabant gehouden.
Voor meer informatie zie de folder.

Vergelijkbare berichten

  • Een echte verrassing

    Een handgeschreven boek over de Bergse geschiedenis werd ons zomaar in de schoot geworpen

  • De deuren gaan (voorzichtig) weer open

    Het zijn niet alleen de terrassen en Markiezenhof die (met beperkingen) gasten ontvangen, maar ook de Scherminckel in het Archeologisch museum en de stadsgidsen heten u welkom.

  • Zilvertentoonstelling feestelijk geopend

    Een drukbezochte openingsplechtigheid viel de organisatoren van de zilvertentoonstelling ten deel. Belangstelling vanuit de zilverwereld was ruim aanwezig.

  • Kanonnen op de Waterschans teruggeplaatst

    Wanneer de laatste kanonnen van de Waterschans verdwenen zijn, is niet precies bekend. Wel dat dit minstens 150 jaar geleden is, toen Bergen op Zoom zijn vestingfunctie verloor. Nu zijn er twee weer terug. Niet als bewapening van een versterking, maar als sierstuk op het gerestaureerde monument.

  • Hofzaallezing #1 2023

    Dinsdag 25 april vond de eerste Hofzaallezing van 2023 plaats. Het verslag van de lezing door Joep Hoeks over de menselijke vaardigheid vuur te maken kunt u hier teruglezen