Henri Mastboom lezingen

Ook dit seizoen is er weer een lezingencyclus van de Stichting Mastboom-Brosens. Het centrale thema waaronder deze lezingen worden gehouden is ‘Grenzen’.
De promotie heeft uw redactie helaas niet bereikt. Gevolg is dat inmiddels bij plaatsen van dit bericht de eerste lezing alweer achter de rug is. Het complete programma is als volgt:

vrijdag 13 januari: De grens tussen de Nederlanden; haar ontstaan en beheer tijdens de Tachtigjarige oorlog;
woensdag 15 februari: Langs de nullijn;
donderdag 30 maart: Essen als (Belgische) uitwijzingspoort naar Nederland;
woensdag 26 april:Von Bonstetten; een Zwitserse militair schetst Brabant;
donderdag 18 mei: Grenspalen.

Zoals wellicht bekend zijn deze lezingen gratis toegankelijk; zij worden op diverse locaties in West brabant gehouden.
Voor meer informatie zie de folder.

Vergelijkbare berichten

  • Vooraankondiging Geschiedenisquiz 2016

    Op vrijdagavond 15 april 2016 zal de twaalfde Geschiedenisquiz van de Geschiedkundige Kring worden gespeeld in de theaterzaal van ’s Rijks.

  • Een academische terugblik op de jaren zestig

    Als deel van de viering van het 50 jarig jubileum hield de School voor Geschiedenis voor leerlingen en oud-leerlingen op 29 september 2018 in de Ontmoetingskerk een ‘academische zitting’ waarin terug werd gekeken naar de tijd waarin de Geschiedkundige Kring werd opgericht.

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

  • Lezing: Polders in kaart

    Op 11 april 2018 was er na de Algemene ledenvergadering (ALV) een interessante lezing.
    Onderwerp was het pas verschenen boek ‘Polders in kaart’ van (erelid) Willem van Ham en Karel Leenders, dat een maand tevoren was gepresenteerd in kasteel Bouvigne.

  • Hofzaallezingen 2019: niet 4, maar 5 stuks !

    De traditionele hofzaallezingen staan in deze twintigste editie in het teken van het thema ‘Aarde’, analoog aan de tentoonstelling ‘Lage Landen’. Als bonus is er zelfs een vijfde lezing toegevoegd voor de vaste bezoekers van deze cyclus.