Plekken van plezier

Met een lezing over de gouden jaren van het West-Brabantse wielrennen gaat op dinsdag 22 oktober in Rucphen de jaarlijkse Henri Mastboom Lezingencyclus opnieuw van start. Het centrale thema in deze reeks luidt ‘Plekken van plezier’.

Waar gingen mensen door de eeuwen heen om plezier te beleven?
Dat is de rode draad in de Henri Mastboom Lezingencyclus van 2019-2020. Of dat nu het theater, het restaurant, de kermis, het museum, een park, een sportclub of een café is, er zijn tal van gelegenheden voor ontspanning, vermaak en vrije tijd.
Tijdens acht lezingen in West-Brabant en Essen vertellen sprekers enthousiast over uiteenlopende vormen van vermaak.
De achtste en laatste lezing van de cyclus staat in mei stil bij de bevrijding van Nederland. Een wel heel bijzondere vorm van plezier.

Tot mei volgend jaar vinden deze lezingen plaats op verschillende locaties in West-Brabant en Essen.
De lezingen zijn gratis toegankelijk en starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur.
Bijgaand treft u een folder met detailinformatie voor elke lezing.

Programma ophalen

Vergelijkbare berichten

  • Open Monumentendag/weekend 2017

    Het West-Brabants Archief vertoont tijden de Open Monumentendagen op zaterdag 9 september een film over gemeente Rucphen uit de 50er jaren in de prachtige gewelvenkelder. Uit het depot zijn verder diverse interessante stukken geëxposeerd. Een bezoek waard! Maar ook elders in de stad en de dorpen is veel te zien. Kijk maar eens op de website van de Kunsten in de Monumenten (een link vindt u in dit bericht)

  • Grootse opening Pompejus

    Afgelopen zaterdag 24 maart 2018 werd de uitkijktoren Pompejus op het fort de Roovere feestelijk geopend. Het publiek was massaal toegestroomd, daardoor was er zelfs niet voor iedereen een plekje op de tribune die in de toren is gebouwd.

  • Hofzaallezingen 2018

    De hofzaallezingen komen er weer aan. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar. Wacht echter niet tot het laatste moment!

  • Na fopkan nu ook fopglas

    Dat niet alleen pottenbakkers gebruiksartikelen van grapjes voorzagen, maar ook glasblazers dit deden, ligt eigenlijk voor de hand. Verbazingwekkend is het wel, dat zulk glaswerk zelfs de eeuwen heeft overleefd.