Plekken van plezier

Met een lezing over de gouden jaren van het West-Brabantse wielrennen gaat op dinsdag 22 oktober in Rucphen de jaarlijkse Henri Mastboom Lezingencyclus opnieuw van start. Het centrale thema in deze reeks luidt ‘Plekken van plezier’.

Waar gingen mensen door de eeuwen heen om plezier te beleven?
Dat is de rode draad in de Henri Mastboom Lezingencyclus van 2019-2020. Of dat nu het theater, het restaurant, de kermis, het museum, een park, een sportclub of een café is, er zijn tal van gelegenheden voor ontspanning, vermaak en vrije tijd.
Tijdens acht lezingen in West-Brabant en Essen vertellen sprekers enthousiast over uiteenlopende vormen van vermaak.
De achtste en laatste lezing van de cyclus staat in mei stil bij de bevrijding van Nederland. Een wel heel bijzondere vorm van plezier.

Tot mei volgend jaar vinden deze lezingen plaats op verschillende locaties in West-Brabant en Essen.
De lezingen zijn gratis toegankelijk en starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur.
Bijgaand treft u een folder met detailinformatie voor elke lezing.

Programma ophalen

Vergelijkbare berichten

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • Oesterlab in goede handen

    Het oesterlab krijgt een nieuw leven als woning van een architect met Bergse roots

  • Wad ’n otskaai

    Dialectwoorden zijn voor de ‘autochtonen’ onmiddellijk herkenbaar…., of niet! De verbazing van een groep cursisten op de School voor geschiedenis over bovenstaande uitdrukking leidde tot een kleine speurtocht met een wat verrassend resultaat.

  • Agenda algemene ledenvergadering 2025

    Op woensdagavond 2 april 2025 zal de ALV plaatsvinden in het Groot Arsenaal. Zoals gewoonlijk met lezing na de pauze.

  • Welkom op onze nieuwe Website!

    De ontwikkeling van de website staat nooit stil en vol trots heet de websiteredactie u dan ook welkom op de vernieuwde website! Nu ook geschikt voor telefoon en tablet.

  • Hofzaallezing 2013-III: Humorenleer en middeleeuwse muziek

    De Hofzaal was de juiste entourage voor een college geneeskunst door Jan Yperman, chirurgijn in Yper omstreeks 1300. De bezoekers werden verwelkomd door twee dames van de muziekgroep Wronghel en Wei die met de zoete klanken uit hun middeleeuwse instrumenten en authentieke middeleeuwse kledij het plaatje helemaal àf maakten.

    Wronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumentenWronghel en Wei verwelkomde de bezoekers met middeleeuwse muziek en gebruikten daarbij authentiek replica’s van middeleeuwse instrumenten
    Toen daarna Jan Yperman voor de immer imposante Christoffelschouw trad werd het beeld alleen maar completer.