Index Waterschans en andere tijdschriften


Waterschans Excel tabel


Waterschans Oud- Nieuw


Waterschans Nieuw – Oud

Index online

Zoek op trefwoord via het West Brabants Archief

De complete index van Het tijdschrift De Waterschans is online beschikbaar. Als u in de index op een titel klikt wordt meteen het betreffende artikel via de WBA-site (West Brabants Archief) getoond, op de (twee) laatste jaargangen na. Die zijn alleen te zien in een gedrukt blad, dus voor leden en als los nummer.
U kunt via de WBA-site op elk trefwoord zoeken.
Wellicht merkt u op dat er in de eerste jaren nummers ontbreken, en zelfs een hele jaargang afwezig is. Dat is geen fout in de index, dat is een gevolg van het destijds soms wat onregelmatig verschijnen. Daarom loopt ook het aantal jaargangen niet parallel met de leeftijd van de Geschiedkundige Kring.
Tevens tref u hier onder nog twee indexen van vroegere tijdschriften met veel historische informatie over Bergen op Zoom. Ook hier zijn de titels voorzien van koppelingen naar elk artikel afzonderlijk.
Er is ook een index van de Ghulden Roos (hier niet aangegeven, op aanvraag wel verkrijgbaar) met interessante publicaties over de Bergse historie maar de daarin opgenomen artikelen zijn helaas niet op internet te vinden. 
Heemkundekring Het land van Gastel stelt zijn oudere jaarboeken via internet downloadbaar.


Geertruydts bronne pdf


Taxandria pdf


Geertruydts bronne xls


Taxandria xls

Vergelijkbare berichten

  • Opsporing verzocht

    Dit is geen politiebericht, maar wel wordt uw medewerking bij een opsporing gevraagd.

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.

  • Hofzaallezingen 2024 uitverkocht

    De interesse in de lezingencyclus is weer als vanouds groot gebleken. De kaarten zijn volledig uitverkocht. Wie weet komen er losse kaarten terug.

  • Waterschans 2023-II

    De Waterschans van juni is uit. In dit bericht leest u welke onderwerpen de redactie voor deze editie voorzien heeft.

  • Lancering website Jeugdcanon.nl

    Op woensdag 22 januari 2025 is de website Jeugdcanon.nl gelanceerd. Dit project van de werkgroep Jeugd is een unieke geschiedeniswebsite gericht op kinderen in de leeftijd van ca. 8 tot 12 jaar.

  • In Memoriam – Jan Hopstaken (1947–2025)

    “Belangrijk is niet alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat.” Treffender kan het niet. Jan Hopstaken heeft met zijn kennis, inzet en betrokkenheid een indrukwekkend spoor achtergelaten. Zijn grote passie, naast zijn gezin, was geschiedenis – en die heeft hij op onvergetelijke wijze gedeeld met velen. Passie voor geschiedenis…

3 reacties

  1. Gisteren bezochten mijn vrouw en ik het museum Mayer van den Bergh in Antwerpen. (www.museummayervandenbergh.be).
    Hier hang een Triptiek “Calvarie met stichterspaar van Quinten Metsys (1465-1530).
    De tekst hierbij is bijzonder (ik weet niet of dit al eens is gemeld. Ik vind geen zoekfunctie om dat na te zoeken) ;

    Een triptiek voor een dak
    Antiqair Francois van Waegeninge kocht dit werk, als tussenpersoon, voor kunstverzamelaar Fritz Mayer van den Bergh van de pastoor van de H. Maagdkerk te Bergen op Zoom.
    De toestemming voor verkoop die de bisschop gaf, was ingegeven door financiële redenen: de nieuwe pastorie wachtte immers op een zinken dakbedekking.

    einde citaat bij dit kunstwerk
    met vriendelijke groeten, Leni & Dick Westerhof, Bergen op Zoom

    1. Jan, het zal je genoegen doen dat er naar aanleiding van de melding van Dick al eerder een artikel aan dit onderwerp gewijd werd op de website. Zie ‘Dit komt niet meer terug’. Enne, lees de ‘uitdaging’ die in dit artikeltje staat. Neem gerust de handschoen op!

Reacties zijn gesloten.