Tip: Zien wij u in Kampen op 31 oktober?

Vele media besteedden er al aandacht aan: Bergen op Zoom is samen met 3 andere gemeenten genomineerd voor de BNG Bank Erfgoedprijs 2014. (niet te verwarren met de Brabantse Stijlprijs) Wat wij allang wisten blijkt dus ook elders bekend: Bergen op Zoom onderscheidt zich door haar bovengemiddelde inzet voor behoud van haar erfgoed.

De jury voor de BNG erfgoedprijs aan het werk

Kennelijk zijn er zo nog meer gemeenten; vier zijn er immers genomineerd: naast Bergen op Zoom ook de gemeenten Coevorden, Midden-Delfland en Rheden.
Omdat het altijd beter kan, zet iedereen vanzelfsprekend zijn beste beentje voor, ofschoon dat eigenlijk al volop gebeurde.
Maar bovendien kunnen we eens ‘gluren bij de buren’. Wat doen die andere gemeenten om deze nominatie verdienen? Kunnen wij daar ons voordeel mee doen? En wat draagt de bevolking zelf nog aan?
Tips en suggesties kunt u kwijt bij de vele erfgoedorganisaties die onze gemeente rijk is. U kunt ze natuurlijk ook via onze webmaster toesturen.
Met uw betrokkenheid en inzet kan het niet missen, dan zien we elkaar op 31 oktober a.s in Kampen. Op die datum wordt daar namelijk de uiteindelijke winnaar bekendgemaakt.
Enkele media die eerder over deze nominatie berichtten:
BNdeStem,
Bergse bode,
Omroep Brabant ,
De Weekkrant,
Dichtbij,
en de website van de gemeente zelf natuurlijk.

 

Vergelijkbare berichten

  • Uitnodiging: feestelijke opening jubileumjaar

    In 2018 bestaat de Geschiedkundige Kring 50 jaar. Een mooie gelegenheid voor een jaar vol feestelijke activiteiten. De aftrap van het feestjaar zal op zaterdag 13 januari in Het Zwijnshoofd plaats vinden.

  • Genealogie dagen in Midden en West-Brabant

    Op dinsdag 25 juni organiseert de Nederlandse Genealogische vereniging een lezing over Delpher. In de maand juni zijn er nog de nodige bijeenkomsten in de regio Midden en West-Brabant.

  • Waar Zeeland Brabant kust

    De Westbrabantse Waterlinie (k)rijgt een nieuwe parel aan het prachtige snoer

  • Lezing: buitenplaatsen van de familie Cuypers-van Mattemburgh

    Het West-Brabantse landschap kent vanouds vele fraaie landgoederen en buitenplaatsen. Diverse van deze historische parels waren in het verleden eigendom van leden van de familie Cuijpers. De basis werd in 1796 in Oudenbosch gelegd met het huwelijk tussen P.J. (Petrus) Cuypers en Maria van Mattemburgh. Beide families waren toen reeds generaties lang in West-Brabant geworteld en eigenaren van huizen, bossen en landerijen.

  • Een tentoonstelling voor speurneuzen

    Loop je neus achterna en ga op zoek naar het pestparfum in het Markiezenhof. Stadsdokter Justus Turcq heeft zijn laboratorium in de tuinzalen opgesteld. Soms is hij zelf als pestdokter aanwezig. Spannend en leerzaan voor jong en oud.

  • Raak? Nét niet….

    Inmiddels zal wel bekend zijn dat Markiezenhof nét naast de winst greep.
    Dat wil niet zeggen dat er nu niets gebeurt…..