Tip: Zien wij u in Kampen op 31 oktober?

Vele media besteedden er al aandacht aan: Bergen op Zoom is samen met 3 andere gemeenten genomineerd voor de BNG Bank Erfgoedprijs 2014. (niet te verwarren met de Brabantse Stijlprijs) Wat wij allang wisten blijkt dus ook elders bekend: Bergen op Zoom onderscheidt zich door haar bovengemiddelde inzet voor behoud van haar erfgoed.

De jury voor de BNG erfgoedprijs aan het werk

Kennelijk zijn er zo nog meer gemeenten; vier zijn er immers genomineerd: naast Bergen op Zoom ook de gemeenten Coevorden, Midden-Delfland en Rheden.
Omdat het altijd beter kan, zet iedereen vanzelfsprekend zijn beste beentje voor, ofschoon dat eigenlijk al volop gebeurde.
Maar bovendien kunnen we eens ‘gluren bij de buren’. Wat doen die andere gemeenten om deze nominatie verdienen? Kunnen wij daar ons voordeel mee doen? En wat draagt de bevolking zelf nog aan?
Tips en suggesties kunt u kwijt bij de vele erfgoedorganisaties die onze gemeente rijk is. U kunt ze natuurlijk ook via onze webmaster toesturen.
Met uw betrokkenheid en inzet kan het niet missen, dan zien we elkaar op 31 oktober a.s in Kampen. Op die datum wordt daar namelijk de uiteindelijke winnaar bekendgemaakt.
Enkele media die eerder over deze nominatie berichtten:
BNdeStem,
Bergse bode,
Omroep Brabant ,
De Weekkrant,
Dichtbij,
en de website van de gemeente zelf natuurlijk.

 

Vergelijkbare berichten

  • Tip: Bezoek het Westfront ’14-’18 met een app

    Voor wie binnenkort richting Frankrijk trekt: download een app met een groot aantal bezoekwaardige plekken voorzien van beschrijvingen die je thuis al kunt doornemen. Je kunt ook zelf middels de ingebouwde locatiebeschrijvingen een eigen route samenstellen.

  • Wat doet die paal daar?

    Een vraag naar een granieten paal langs de kant van de weg levert zómaar een stukje geschiedenis op.

  • SIEB wordt WIE

    De Geschiedkundige Kring is een nieuwe werkgroep rijker. De Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom gaat verder als werkgroep onder de vleugels van de Geschiedkundige Kring.

  • Hofzaallezingen 2026 – uitverkocht

    De Hofzaallezingen staan dit jaar in teken van de verloren landgoederen. De kaartverkoop gaat open op 24 februari. De cyclus is dit jaar op dinsdag 17, 24 en 31 maart 2026.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.