Zilverboek: nu nog extra voordelig!

Klik op het boek om de brochure met bestelformulier te downloaden

De stichting Bergen op Zilver is inmiddels een aantal jaren bezig om de nog nagenoeg onbekende geschiedenis van de zilversmeden in en om Bergen op Zoom in kaart te brengen. Het blijkt een lacune in de actuele geschiedschrijving. Inmiddels zijn maar liefst 362 zilversmeden gevonden in allerlei archieven, waarvan 295 werkten in Bergen op Zoom, 18 in Steenbergen, 17 in Zevenbergen, 12 in Oudenbosch. Veel van wat deze zilversmeden in de loop der eeuwen maakten, is verloren gegaan omdat het zilver werd gebruikt als betaalmiddel of als metaal voor nieuwe zilveren voorwerpen. Toch heeft de stichting en grote hoeveelheid voorwerpen weten te lokaliseren. Veel hiervan is door de eigenaren beschikbaar gesteld voor de tentoonstelling van 20 mei tot 29 oktober 2017.
Bovendien werd de geschiedenis van deze bijna vergeten nijverheid opgenomen in een boek over de zilversmeden in het markiezaat. Dit boek bevat tevens een catalogus van de tot nog toe ontdekte zilveren voorwerpen, voorzien van fraaie kleurenfoto’s.
Dit unieke standaardwerk komt tegelijk met de opening van de tentoonstelling op de markt. Het is nu (tot 15 april) nog mogelijk om te profiteren van een speciale voorintekenprijs van €42,50. Als u hiervan gebruik wilt maken, download dan hier de intekenfolder en stuur deze voor 15 april naar een der aangegeven adressen.
Lid van de Geschiedkundige Kring? Lees de tip onderaan.

“VOOR IEDEREEN DIE GEÏNTERESSEERD IS IN DE RIJKE GESCHIEDENIS VAN BERGEN OP ZOOM EN WEST­BRABANT IS DIT BOEK EEN ABSOLUTE AANRADER!”

Comité van Aanbeveling
Prof. Dr. A.M. Koldeweij
Hoogleraar Kunstgeschiedenis van de Middeleeuwen aan de Radboud Universiteit te Nijmegen
Dr. CH.C.M. De Mooij
Directeur, Het Noord-Brabants Museum, Den Bosch
Prof. Dr. W.B.H.J. van de Donk
Commissaris van de Koning van de provincie Noord-Brabant
Drs. J.M.M. Polman
Commissaris van de Koning van de provincie Zeeland
Dr. F.A. Petter
Burgemeester van de gemeente Bergen op Zoom
Drs. A. Pechtold
Fractievoorzitter en politiek leider van D66
Prof. Dr. L. de Ren
Hoogleraar Kunstwetenschappen aan de Universiteit te Leuven

Leden van de Kring, let op!

Bent u lid van de Geschiedkundige Kring, wacht dan liever de Waterschans van het eerste kwartaal van 2017 af. Daarin treft u een formulier waarmee u door bemiddeling van de Kring een nóg interessanter voorstel krijgt. Ook dat formulier moet u dan wel vóór 15 april aanleveren!

Vergelijkbare berichten

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..

  • Nieuwsbrief BoZilver #3, september 2014

    In die eerste nieuwsbrief meldden we dat we meer dan 230 namen van zilversmeden hadden die hier actief geweest zijn. Intussen kunnen we dat getal aanzienlijk verhogen. Alleen al in de periode van 1797 tot 2011, zoals vermeld in “Nederlandse verantwoordelijkheidstekens sinds 1797” , van WaarborgHolland, editie 2011, zijn er tenminste 275.

  • Kerkbrand: een flashback

    De brand in Parijs, waarbij de Notre Dame in vlammen opging, roept voor Bergenaren de herinnering op aan 10 april 1972, toen de Gertrudiskerk hetzelfde lot onderging

  • Een gazet met oud nieuws

    Van de eerste wereldoorlog is er op dit moment een interessante pagina op de website van de Belgsiche TV. Elke dag verschijnt er een krantenpagina met nieuws van die datum maar dan 100 jaar geleden. Zo kunt u het verloop van die oorlog op de voet volgen.

  • Een zilveren topstuk voor het Markiezenhof

    Opnieuw is de stichting Bergen op Zilver er in geslaagd een zilveren pronkstuk van een Bergse zilversmid te (laten) verwerven. De stichting Mastboom-Brosens bood deze in bruikleen aan het Markiezenhof aan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *