Een bronzen maquette

Dank zij een initiatief van de Lionsclub Scaldis wordt het Markiezenhof een stukje toegankelijker voor blinden en slechtzienden. Met het 25 jarig jubileum van deze club in november 2018 biedt deze een cadeau aan in de vorm van een levensgrote bronzen maquette. Dan kunnen ook mensen met een visuele handicap de grandeur van het Markiezenhof beleven. De maquette is niet alleen bedoeld om te bekijken, maar vooral om af te tasten. Dergelijke maquettes heeft projecttrekker Dick Westerhof gevonden bij prominente gebouwen in Toledo, Valencia, Stockholm, Trier, in Aldenbieze (B) en Deventer. Dus waarom zou het Markiezenhof nog in zo’n illustere reeks ontbreken?

Kees Spikker bekeek met genoegen het tafelmodel en wacht met spanning op de echte maquette. Wethouder Yvonne Kammeier ziet in het tafelmodel wel een bijzonder relatiegeschenk

Regelmatige lezers van deze website herinneren zich wellicht dat goed een jaar geleden het Markiezenhof nét naast de Raak Stimuleringsprijs greep. Dit was mede aanleiding voor het laatste prijzenswaardig initiatief van de Lions. Het is de bedoeling dat de maquette op de grote binnenplaats komt te staan, waar hij dan voor iedereen gemakkelijk toegankelijk is. Het kunstwerk wordt gemaakt door de Halsterse kunstenaar Leon Vermunt. Het bronzen schaalmodel wordt geplaatst op een stenen sokkel, waarop sponsors hun naam kunnen laten vereeuwigen. Daarvoor is overigens wel een ferme bijdrage aan het project nodig. In ruil echter krijgen deze afhankelijk van de bijdrage een of meer tot tafelstuk verkleinde maquettes ter beschikking.
Voor de wat smallere (particulieren-)beurs worden er ook hebbedingen te koop. Zo kun je aan de balie van het Markiezenhof een sleutelhanger van de zeeridder (het windvaan op de toren) aanschaffen, of een fraaie raamdecoratie waarop het Markiezenhof is afgebeeld. Deze laatste wordt evenals het tafelmodel maquette slechts in een beperkte oplage gemaakt.

Ook een metalen raamdecoratie behoort tot de sponsor-objecten
Binnenkort is elke Bergse sleutelhanger voorzien van de zeeridder

Dank zij Aannemersbedrijf Cauwenborg en natuursteenbedrijf De Kort kan de plaatsing van maquette en de sokkel voor de maquette zonder kosten worden gerealiseerd. Als sponsors zijn al bekend de Stichting TanteLouise/ Woonzorgcentrum ABG en het Dr C.J. Vaillantfonds. Het initiatief van de Lions club sprak de aanwezige ondernemers dermate aan, dat zich al tijdens presentatie zich een drie ‘bronzen’ sponsors meldden: De Bourgondier, Bernard de Nijs-Soffers en Heynen Machinebouw. Dat schiet al lekker op, al zijn de kosten van het project nog lang niet gedekt. Er is dus nog volop ruimte voor ook uw bijdrage

Vergelijkbare berichten

  • Helaas, geen Verhalensprokkelaar

    Een van de verrassingen tijdens de aftrap van het jubileumjaar van de Kring was de aankondiging van het platform: Verhalensprokkelaar.

  • Oud voorzitter Ad van den Bulck overleden

    Op 28 oktober 2014 kwam het trieste bericht, dat onze oud-voorzitter, Ad van den Bulck, na een kort ziekbed is overleden. Wij verliezen in hem een gedreven mens met een warm hart voor de geschiedenis van Bergen op Zoom, waar hij veel van zijn energie in stak. Zijn stimulerende kracht zal ons nog lang bij blijven.

  • De wielerbanen Raayberg en Rozenoord

    Ooit had Bergen op Zoom, of liever: Nieuw Borgvliet, een wielerbaan met landelijke bekendheid. Vele beroemdheden reden er. Er is nu een boekje over verschenen. Maar, waren er plannen voor méér?

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.

  • Beckers geeft nog steeds warmte

    Op vrijdag 21 november 2014 werd weer een stukje Bergse geschiedenis voor het nageslacht veilig gesteld. Het archief van de haardenfabriek Beckers werd door Piet Beckers en SIEB aan het gemeentelijk archief overgedragen.

  • Stem op deze vrijwilligers

    Een oproep om te stemmen op de Erfgoedgroep van de Zuidwesthoek die meegewerkt hebben aan de uitgave van 80 jaar bevrijding Brabantse Wal.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *