Nieuwsbrief BOzilver #12; augustus 2019

Het project Bergen op Zilver is na de zilvertentoonstelling ‘Voorbij ijdelheid’ in 2017 bepaald niet stilgevallen. Inmiddels verscheen nieuwsbrief 12.
Waar het boek Zilver in en rond Bergen op Zoom de laatste stand van zaken in 2017 weergaf, is er sedertdien nog veel nieuws bijgekomen. Het projectgroep Bergen op Zilver  heeft er voor gekozen om aanvullingen op het boek bekend te maken via nieuwsbrieven. LIever dan een tweede druk van het boek te overwegen.
Wie beschikt over het boek doet er dus goed aan de nieuwsbrieven van de Stichting Bergen op Zilver daar aan toe te voegen. Zo blijft die kostbare  publicatie alsnog up to date.
En dat is zeer de moeite waard, Zo vermeldt de jongste nieuwsbrief iets over een door (waarschijnlijk) een Van Giels in de oorlogsjaren uit een munt gemaakt sieraad, dat net als de zilveren dubbeltjes in de armbandjes een lange neus naar de toenmalige bezetter vormde.
Ook is er een nieuwe naam opgedoken van een tot nog toe onbekende Bergse zilversmid. Meer recent is een zilveren hangertje met sterrenbeeld waarvan er zonder twijfel vele in en rond de stad aanwezig moeten zijn. Kijkt u eens in het sieradenkistje, wie weet vindt u daar een dergelijk stukje.
Het draadmandje dat de gemeente Steenbergen enkele maanden aankocht haalde toen de krant.

Eerdere nieuwsbrieven

 

Vergelijkbare berichten

  • Gertrude van Roode onderscheiden

    Tijdens de officiële sluiting van het jubileumjaar werd Gertrude van Roode benoemd als lid in de Orde van Oranje Nassau.

  • Raak? Nét niet….

    Inmiddels zal wel bekend zijn dat Markiezenhof nét naast de winst greep.
    Dat wil niet zeggen dat er nu niets gebeurt…..

  • Ledengeschenk Bergen in Brokken

    Aansluitend aan de feestelijke afsluiting van het jubileum op 24 november is het ledengeschenk vanaf 27 november af te halen bij het VVV.

  • Oud voorzitter Ad van den Bulck overleden

    Op 28 oktober 2014 kwam het trieste bericht, dat onze oud-voorzitter, Ad van den Bulck, na een kort ziekbed is overleden. Wij verliezen in hem een gedreven mens met een warm hart voor de geschiedenis van Bergen op Zoom, waar hij veel van zijn energie in stak. Zijn stimulerende kracht zal ons nog lang bij blijven.

  • Herdenking watersnoodramp 1953

    Kranten attenderen op de komende herdenking van de Watersnoodramp; ook lokaal is hier veel aandacht voor, met focus op de gebeurtenissen in Halsteren en Lepelstraat