Presentatie ledengeschenk 2016

Twaalf ambachten, één familie

Het bestuur en de Werkgroep Boeken nodigen u van harte uit voor de presentatie van het ledengeschenk 2016, dat u in de vorm van een boek wordt aangeboden. De schrijnwerker en orgelbouwer Christiaan J. Rogier staat daarin centraal. Zijn nazaten spelen in de negentiende en twintigste eeuw een voorname rol in het industriële, sociaal-economische en kerkelijke leven van de stad. Vandaar de titel ‘Twaalf ambachten, één familie’. Het is een verhaal zoals er meer voorkomen, maar voor de Bergse Geschiedkundige Kring is dit een rijke voedingsbodem van kennis, omdat de geschiedenis van deze familie de laatste twee eeuwen sterk verweven is met die van onze stad.

We ontmoeten u graag op vrijdagavond 14 oktober 2016 in de Gertrudiskerk. De deuren van de ingang aan de Kerkstraat staan voor u open.

Het programma:
v.a. 19.40 uur: ontvangst
20.00 uur: opening
20.15 uur: muzikaal intermezzo
20.20 uur: betekenis het orgel van Rogier in de Gertrudiskerk
20.30 uur: muzikaal intermezzo
20.35 uur: een verhaal over de familie Rogier
20.50 uur: muzikaal intermezzo
20.55 uur: officiële presentatie van het Ledengeschenk

Door inlevering van de ingevulde bon die de leden bij deze Waterschans hebben aangetroffen, ontvangt u na de presentatie het boek.
Het ledengeschenk is na 14 oktober tot en met 31 december 2016 verkrijgbaar bij de studiezaal van het West-Brabants Archief, Steenbergsestraat 6, tegen inlevering van de ingevulde bon.

Met vriendelijke groet,
Bestuur en Werkgroep Boeken

Cornelis J. Rogier
Cornelis J. Rogier

Vergelijkbare berichten

  • Welkom op de nieuwe website van de Geschiedkundige Kring!

    De website zal onder meer worden benut om leden sneller over actuele zaken te informeren. De excursies en lezingen, informatie over de komende Waterschans en hetgeen waar werkgroepen mee bezig zijn krijgen een prominenter plaats op de website. Ook verslagen van deze activiteiten krijgen een zichtbaarder plaats op de site zodat u deze eenvoudig terug kunt lezen.

  • Lezing: Geschiedenis van Nederland

    In een Hofzaallezing kunt u kennis maken met het boek ‘Geschiedenis van Nederland’ geschreven door drie drie geschiedkundigen met een vlotte pen. De inleider, Yolande Kortlever, is één van hen.

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.

  • Oude boeken? Niet weggooien!

    Oudere publicaties van de Geschiedkundige Kring zijn tegenwoordig maar lastig te vinden. Misschien staan ze bij u wel in de weg? Maar hoe kom je dat als geïnteresseerde te weten? Daar komt nu een oplossing voor. Om publicaties niet in de papierbak te laten belanden, kunt u ze nu via de Kring aanbieden. Te koop of gratis, net wat u wilt. En als u een (geschiedenis)boek zoekt, kunt dat ook laten weten.