Tip: tentoonstelling over Reimerswaal

Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan. De oude stad Reimerswaal kwam zelfs op een eiland te liggen en raakte langzaam in een isolement. Later is de stad geheel onder het water van de Oosterschelde verdwenen. Een interessante film over de geschiedenis van ‘Romerswaole’ vindt u hier. U vindt het Oosterscheldemuseum aan het Kerkplein 1 in Yerseke openingstijden

Vergelijkbare berichten

  • reisverslag excursie naar Xanten

    Van Marijke Somers ontvingen we een verslagje van de excursie naar Xanten op 21 september. Waarvoor onze dank.

  • Stadsexcursie Nieuw Borgvliet, verslag

    Op zondagochtend 3 juni 2012 stonden ondanks het regenachtige weer een veertigtal belangstellenden klaar voor de wandeling door de kern van Nieuw Borgvliet. Deels leden van de Geschiedkundige Kring, deels bewoners van deze buurt/wijk/dorp (doorhalen wat niet op prijs wordt gesteld). Tijdens de wandeling konden vooral de laatsten hun herinneringen ophalen hoe het vroeger was, de jeugdherineringen kwamen als een stortvloed voorbij. Maar de ontstaansgeschiedenis en geleidelijke ontwikkeling, daar ging het om.

  • Archeologietour Verborgen Vesting

    Op de zaterdagen 3 juli en 7 augustus verzorgt Stichting in den Scherminckel een archeologietour naar een restant van de eens machtige vesting van Menno van Coehoorn.

  • Stadsexcursie Archeologisch Depot

    Op zaterdag 20 april wordt samen met Stichting In Den Scherminckel een stadsexcursie georganiseerd. naar het archeologisch depot.

  • Stadsexcursie Vrijmetselarij

    Op zondag 20 september wordt weer een stadsexcursie in samenwerking met SBM georganiseerd. Dit maal langs de plaatsen waar de Vrijmetselarij ooit gevestigd was.