Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan. De oude stad Reimerswaal kwam zelfs op een eiland te liggen en raakte langzaam in een isolement. Later is de stad geheel onder het water van de Oosterschelde verdwenen. Een interessante film over de geschiedenis van ‘Romerswaole’ vindt u hier. U vindt het Oosterscheldemuseum aan het Kerkplein 1 in Yerseke openingstijden
Vergelijkbare berichten
Excursies
Elk jaar organiseert de werkgroep meerdere excursies naar musea, historische en/of culturele steden. Geïnteresseerden in deze excursies kunnen zich hiervoor aanmelden bij de werkgroep.
Excursies Stichting Brabants Industrieel Erfgoed
Stichting Brabants Industrieel Erfgoed organiseert in het najaar diverse dagexcursies die wellicht interessant zijn voor onze leden.
Stadsexcursie Nieuw Borgvliet
Doel van de excursie is kennismaken met het verleden, het heden en de stedenbouwkundige structuur van dit voormalige dorp, dat zijn karakter nog niet heeft verloren. De wijk met de Zeeheldenbuurt, de Mondaf, de Brombeer, Roozenoord, de Congo, Schaliehoef, molen ˊDe Twee Vriendenˊ, het ˊHoofdkwartierˊ en sinds kort de brede school ˊHet Paletˊ.
Mini excursie naar Fort de Rovere
Er zijn grootse plannen met de West-Brabantse waterlinie en met het belangrijkste fort in die linie, Fort de Roovere. Aanleiding voor de stadsarcheoloog Marco Vermunt en zijn rechterhand Alexander van der Kallen onderzoek te verrichten op het binnenplein van het fort.
Stadsexcursie Noordgeest
De inmiddels jaarlijkse stadsexcursie voerde dit keer naar Noordgeest, een voormalige heerlijkheid die later werd opgenomen in de gemeente Halsteren die op zijn beurt bij Bergen op Zoom werd gevoegd. Er zijn nog steeds sporen in de wijk aanwezig van de vroegste inrichting van het gebied met tuinderijen (een heggenlandschap) en de daar doorheen lopende paden. maar ook woningen en boerderijen. De nieuwbouwwijk heeft veel verrassends te bieden, en al wandelend ontdekt je veel nieuwe zaken met de gids Johan Stalknecht.
Een raadselachtig schot
Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.
