Oudere tijdschriften niet over het hoofd zien

Dat de Waterschans een rijke bron van geschiedkundige informatie over Stad en Land van Bergen op Zoom is, staat buiten kijf. De boeken in het ‘winkeltje’ onder de tab ‘uitgaven’ bewijzen dat er meer materiaal is dat de moeite waard is om kennis van te nemen.
Ook waren er voorlopers van de Waterschans waarin wetenswaardigheden over de Bergse historie te vinden zijn. De St Geertruydtsbronne bood vanaf 1924 tot 1940 veel van dergelijke artikelen. En het tijdschrift Taxandria was hier zelfs al in 1894 mee begonnen. Dit blad bestreek echter een breder aandachtsveld. Toch is hierin ook heel wat interessants uit op te diepen, al is de informatie tegenwoordig soms achterhaald of verder aangevuld.
Toch blijft het de moeite waard om in deze bladen te duiken. Om het U gemakkelijker maken die verzamelde kennis te bereiken, zijn op het tab ‘Waterschans index‘ (die naam verandert nog) ook indexen naar deze beide tijdschriften geplaatst, waarmee u rechtstreeks elk daarin vermeld artikel kunt opvragen.

Vergelijkbare berichten

  • Stadsexcursie: Een historische kroegentocht

    Bij het onderzoek voor zijn boek ‘Bergen op Stap’ heeft Henk Franken een encyclopedische kennis van de Bergse horeca bijeengebracht. Met gemak weet hij een stadsexcursie van begin tot eind boeiend te vullen. Een openbaring voor Bergenaren, en een klein tipje van wat met het boek in november te verwachten is.

  • De wielerbanen Raayberg en Rozenoord

    Ooit had Bergen op Zoom, of liever: Nieuw Borgvliet, een wielerbaan met landelijke bekendheid. Vele beroemdheden reden er. Er is nu een boekje over verschenen. Maar, waren er plannen voor méér?

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Geschiedenisquiz 2024

    Weet u ‘alles’ al, of kan het quizteam u nog voor nieuwe vraagtekens oplepelen? Laat u uitdagen, en steek met uw team weer veel nieuws op over de oudste en jongste geschiedenis van Stad en Land van Bergen op Zoom

  • Nóg een ‘Aerdig Geback’

    Het herstel van de Waterschans aan het eind van het ‘havenkanaal’ is in volle gang. Een aantal foto’s en een vogelvluchtfilmpje laten u zien wat het gaat worden.

  • Een kerstlied dat geen kerstlied is

    In de Waterschans verscheen in 1972 een bij de kerst toepasselijk artikel over ‘het wonder van Bergen op Zoom’. Het onderzoek van Jan Sanders prikkelt dermate dat je bijna geneigd bent om er direct op uit te trekken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *