Oudere tijdschriften niet over het hoofd zien

Dat de Waterschans een rijke bron van geschiedkundige informatie over Stad en Land van Bergen op Zoom is, staat buiten kijf. De boeken in het ‘winkeltje’ onder de tab ‘uitgaven’ bewijzen dat er meer materiaal is dat de moeite waard is om kennis van te nemen.
Ook waren er voorlopers van de Waterschans waarin wetenswaardigheden over de Bergse historie te vinden zijn. De St Geertruydtsbronne bood vanaf 1924 tot 1940 veel van dergelijke artikelen. En het tijdschrift Taxandria was hier zelfs al in 1894 mee begonnen. Dit blad bestreek echter een breder aandachtsveld. Toch is hierin ook heel wat interessants uit op te diepen, al is de informatie tegenwoordig soms achterhaald of verder aangevuld.
Toch blijft het de moeite waard om in deze bladen te duiken. Om het U gemakkelijker maken die verzamelde kennis te bereiken, zijn op het tab ‘Waterschans index‘ (die naam verandert nog) ook indexen naar deze beide tijdschriften geplaatst, waarmee u rechtstreeks elk daarin vermeld artikel kunt opvragen.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2019-3: Het ontstaan van de Brabantse Wal

    Brabantse Wal: als Nederland in het klein. In vorige lezing gebruikte de inleider nota bene dezelfde associatie. Toch bleek de lezing van toaal verschillende inhoud. Een college geologie over de woonomgeving.

  • In Memoriam – Jan Hopstaken (1947–2025)

    “Belangrijk is niet alleen de weg die je gaat, maar ook het spoor dat je achterlaat.” Treffender kan het niet. Jan Hopstaken heeft met zijn kennis, inzet en betrokkenheid een indrukwekkend spoor achtergelaten. Zijn grote passie, naast zijn gezin, was geschiedenis – en die heeft hij op onvergetelijke wijze gedeeld met velen. Passie voor geschiedenis…

  • Film over Vrederust nogmaals te zien

    Wegens doorslaand succes is er nogmaals een vertoning op 8 en 9 november in Cinema-actueel én nog eens op zondag 16 november om 14.00 uur

  • Stadsexcursie RNR

    Geen grap, op zaterdag 1 april 2023 zal weer een stadsexcursie plaatsvinden. We gaan op bezoek bij oude hoofdgebouw van Rogier Nerincx Richter!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *