Oudere tijdschriften niet over het hoofd zien

Dat de Waterschans een rijke bron van geschiedkundige informatie over Stad en Land van Bergen op Zoom is, staat buiten kijf. De boeken in het ‘winkeltje’ onder de tab ‘uitgaven’ bewijzen dat er meer materiaal is dat de moeite waard is om kennis van te nemen.
Ook waren er voorlopers van de Waterschans waarin wetenswaardigheden over de Bergse historie te vinden zijn. De St Geertruydtsbronne bood vanaf 1924 tot 1940 veel van dergelijke artikelen. En het tijdschrift Taxandria was hier zelfs al in 1894 mee begonnen. Dit blad bestreek echter een breder aandachtsveld. Toch is hierin ook heel wat interessants uit op te diepen, al is de informatie tegenwoordig soms achterhaald of verder aangevuld.
Toch blijft het de moeite waard om in deze bladen te duiken. Om het U gemakkelijker maken die verzamelde kennis te bereiken, zijn op het tab ‘Waterschans index‘ (die naam verandert nog) ook indexen naar deze beide tijdschriften geplaatst, waarmee u rechtstreeks elk daarin vermeld artikel kunt opvragen.

Vergelijkbare berichten

  • Documentaire over de Canadese bevrijders

    De herdenkingsdocumentaire uit 1994 tgv 50 jaar bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese Lincoln and Welland regiment is thans op YouTube beschikbaar

  • Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014

    Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.

  • Kent u Anna Bakx?

    Waar genealogisch onderzoek u kan brengen leest u in bijgaand artikel van Jeroen van Oevelen. Leuk om verbindingen met bekende Bergenaren uit een ver verleden te leggen.

  • Raak? Nét niet….

    Inmiddels zal wel bekend zijn dat Markiezenhof nét naast de winst greep.
    Dat wil niet zeggen dat er nu niets gebeurt…..

  • Een archeologische ontdekking

    Sichting in de Scherminckel doet meer dan scherven oprapen. Dat blijkt hier maar weer eens

  • Hofzaallezing 2019-4: Het kasteel van Wouw

    Archeoloog drs. Marco Vermunt vertelde niet alleen over de jongste opgravingen maar ook over de bouw en de geschiedenis van het kasteel van Wouw en zijn bewoners. De zeer interessante lezing maakte duidelijk dat het jaren durende onderzoek vrucht heeft gedragen. Bij de laatste opgravingen verrassend mooie ontdekkingen gedaan.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *