Oudere tijdschriften niet over het hoofd zien

Dat de Waterschans een rijke bron van geschiedkundige informatie over Stad en Land van Bergen op Zoom is, staat buiten kijf. De boeken in het ‘winkeltje’ onder de tab ‘uitgaven’ bewijzen dat er meer materiaal is dat de moeite waard is om kennis van te nemen.
Ook waren er voorlopers van de Waterschans waarin wetenswaardigheden over de Bergse historie te vinden zijn. De St Geertruydtsbronne bood vanaf 1924 tot 1940 veel van dergelijke artikelen. En het tijdschrift Taxandria was hier zelfs al in 1894 mee begonnen. Dit blad bestreek echter een breder aandachtsveld. Toch is hierin ook heel wat interessants uit op te diepen, al is de informatie tegenwoordig soms achterhaald of verder aangevuld.
Toch blijft het de moeite waard om in deze bladen te duiken. Om het U gemakkelijker maken die verzamelde kennis te bereiken, zijn op het tab ‘Waterschans index‘ (die naam verandert nog) ook indexen naar deze beide tijdschriften geplaatst, waarmee u rechtstreeks elk daarin vermeld artikel kunt opvragen.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezing 2015-IV: ‘Eens maar nooit weer’

    In de vierde lezing schetst Robert Catsburg het leven van een Canadese soldaat tijdens de Slag om de Schelde, en citeert uit zijn interviews met veteranen die aan de Zoom hebben gevochten.

  • Plekken van plezier

    Na de Open Monumentendagen wordt hetzelfde thema gebruikt als kader voor de nieuwe serie Henri mastboomlezingen. De eerste is al op 22 oktober, dus klik snel door.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Nieuws over oude boeken

    Uit een erfenis zijn enkele bibliofiele uitgaven over de Bergse geschiedenis aan de Geschiedkundige Kring aangeboden. De Kring biedt deze boeken aan uitsluitend de leden aan. Tegen een interessante, doch anti-speculatieve prijs. Lees meer in onderstaand artikel

  • Film over Vrederust nogmaals te zien

    Wegens doorslaand succes is er nogmaals een vertoning op 8 en 9 november in Cinema-actueel én nog eens op zondag 16 november om 14.00 uur

  • St Jacobspoort opgegraven

    Een (deel van) de uit eind 15e cq begin 16e eeuw daterende stadspoort is bij het bouwrijp maken van het vroegere Spiritus-(Nedalco) terrein blootgelegd. Een belangrijk historisch relict dat al dateert van vóór de vestingtijd. Als deze resten zichtbaar blijven, houden ze mede de herinnering levend aan zowel de handelsstad als vestingstad die beide voor de Nederlanden een belangrijke rol vervulden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *