Oud werd nieuw

Dank zij warme contacten kreeg de redactie de beschikking over een aantal zeer recente foto’s van de Waterschans die je alleen met een drone kunt maken. Gewoon om te genieten treft u hierbij een van de fraaiste exemplaren aan. Klik op de foto om dit gelukkig herstelde, prachtige en unieke monument in detail te bekijken. Geniet en zie wat u ook op uw fietstochten niet kan zien. Zelfs een uitkijktoren biedt niet zo’n overzicht als deze foto mogelijk maakt.
Enne, is dit het grootste monument? in ieder geval groter dan Fort de Roovere, maar de Grebbe en de waterlinie kennen grotere lengtematen. Qua oppervlakte lijkt de Waterscahns het toch te winnen….

De waterschans en havenkanaal zijn (nog?) niet verbonden met het Zoommeer. Klik met de rechter muisknop op de foto voor een geweldige vergroting.

Vergelijkbare berichten

  • Waarom heeft de Gertrudiskerk een plat dak?

    Oudere Bergenaren kennen de Gertrudiskerk met een puntdak. Een allesvernietigende brand op 10 april 1972 maakte een einde aan die situatie, en bijna zelfs aan de hele kerk.

  • Waterschans 2016-II

    De Waterschans van juni 2016 bevat weer een aantal interessante onderwerpen. Toch zou het volgens de hoofdredacteur best wat meer mogen zijn. Hij belooft compensatie in volgende nummers. Er is dus nú al iets om naar uit te kijken, maar eerst genieten we van deze editie.

  • Waterschans 2017-I

    In de eerste Waterschans van 2017 komt het project Bergen op Zilver twee keer aan bod. Johanna Jacobs gaat in op interessante bijvangst van het project en Cees Vanwesenbeeck blikt vooruit op de tentoonstelling en het boek van Bergen op Zilver. Jan Weyts gaat dieper in op de recent gerestaureerde voorgevel van De Grote Sevensterre. En Jan Peeters verhaalt over de terugkeer van de wapensteen van fort De Roovere.

  • Bergen op Zoom bevrijd en toen kwam de ellende…

    Lees in de jongste editie van geschiedkundig tijdschrift de Waterschans het indrukwekkende verhaal van Annie Stalpers. Ze beschrijft uitgebreid in brieven aan haar vriendin Nel IJsseling de periode van oktober 1944 tot mei 1945.

  • Waterschans 2014-III

    Er ligt weer een mooie editie van de Waterschans klaar boordevol artikelen in het kader van de 2e Wereldoorlog. Op de site al een beknopte inhoud van al het moois u te wachten staat.

  • Fotoreportage Oesterlab

    In Waterschans 2023 | 2 aandacht voor het vm. Oesterlab aan de Wittoucksingel door onze redacteur Henk Boot. Aanvullend op het artikel een fotorapportage van het exterieur en interieur.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *