Oud werd nieuw

Dank zij warme contacten kreeg de redactie de beschikking over een aantal zeer recente foto’s van de Waterschans die je alleen met een drone kunt maken. Gewoon om te genieten treft u hierbij een van de fraaiste exemplaren aan. Klik op de foto om dit gelukkig herstelde, prachtige en unieke monument in detail te bekijken. Geniet en zie wat u ook op uw fietstochten niet kan zien. Zelfs een uitkijktoren biedt niet zo’n overzicht als deze foto mogelijk maakt.
Enne, is dit het grootste monument? in ieder geval groter dan Fort de Roovere, maar de Grebbe en de waterlinie kennen grotere lengtematen. Qua oppervlakte lijkt de Waterscahns het toch te winnen….

De waterschans en havenkanaal zijn (nog?) niet verbonden met het Zoommeer. Klik met de rechter muisknop op de foto voor een geweldige vergroting.

Vergelijkbare berichten

  • Nogmaals: een oude luchtfoto

    Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.

  • Waterschans 2017-II

    In de tweede Waterschans van 2017 volop aandacht voor het onderwijs in de Bergen op Zoom. Het 60 jarig jubileum van het Roncalli, 115 jaar Juvenaat en een uitgebreid artikel over de bouwstijl van het Mollerlyceum.

  • Filmmateriaal na Watersnood

    Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

  • Waterschans 2020-II

    Waterschans 2020-02 kent weer een aantal lezenswaardige artikelen. Eén ervan is een necrologie over Willem van Ham. Andere raken rechtstreeks aan (andere) Bergenaren uit verschillende tijdvakken, en het mooist (bewaarde) stadspaleis van Europa.

  • Waterschans 2018-III

    In de derde Waterschans van 2018 treft u een tweetal artikelen over Het Markiezenhof. Daarnaast een verrassend artikel van Jan Weyts over de oorsprong van de zuilen op de begane grond van de Heerenkamer. Ook is er weer een nieuw deel in de oorlogsverhalen van Marianne de Hoogh.

  • Waterschans 2017-I

    In de eerste Waterschans van 2017 komt het project Bergen op Zilver twee keer aan bod. Johanna Jacobs gaat in op interessante bijvangst van het project en Cees Vanwesenbeeck blikt vooruit op de tentoonstelling en het boek van Bergen op Zilver. Jan Weyts gaat dieper in op de recent gerestaureerde voorgevel van De Grote Sevensterre. En Jan Peeters verhaalt over de terugkeer van de wapensteen van fort De Roovere.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *