Waterschans 2016-IV

In het decembernummer van De Waterschans treft U de volgende artikelen aan:

Frits Diepens vliegtuigaffiche Jan Peeters
Over het fraaie affiche dat de omslag sierde van de vorige Waterschans was niets bekend. Dankzij een reactie van Peter Diepen, zoon van Frits Diepen, weten we nu wie de maker was en wanneer het is ontworpen. Bovendien blijkt uit zijn gegevens dat het een heel bijzonder exemplaar betreft.

Vliegtuigbouw in Bergen op Zoom – vervolg Wim Adriaansen
Naar aanleiding van het artikel Vliegtuigbouw in Bergen op Zoom in De Waterschans 16-3 ontving de auteur een mondelinge reactie met aanvullende informatie van Dhr. Gerrit Leenders. Direct na de bevrijding was Leenders een van de eerste medewerkers van Frits Diepen. Ook vertelde Leenders over de vliegtuigontwerpen van ir. Henk Koekebakker.

Andreas (Dries) Giezen Eric Elich
Droom leidt tot droevig einde Dries Giezen. Kermisman in hart en nieren Dries Giezen (1891-1947) had één droom: rondreizen met zijn eigen circus dat teruggreep op de oorsprong van het klassieke circus. Hoewel hij hiermee succesvol was, heeft hij zowel door de ongelukkige timing begin jaren veertig als door dramatische persoonlijke omstandigheden dit niet kunnen volhouden.

Het Markiezenhof in internationaal verband. De positie van Bergen op Zoom en het Bergse hof binnen de bezittingen van Carl Theodor van de Palts (1724-1799). Deel 2 Bart van Eekelen
In dit tweede deel van het artikel over markies Carl Theodor komen zijn latere regeringsperiode met de bijbehorende hoofdresidentie aan bod, alsmede de kleinere en decentrale paleizen. Dit laat zien hoe hij zijn paleizen gebruikte en hoe politieke ontwikkelingen zijn beleid beïnvloedden Daarbij  worden verbanden en parallellen aangestipt.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2016, Cultuurhistorie rond Bergen op Zoom

    Voor de zeventiende keer wordt er een reeks van vier lezingen georganiseerd over de cultuurhistorie rond Bergen op Zoom. De lezingen worden gehouden in de Hofzaal van Het Markiezenhof Historisch Centrum te Bergen op Zoom en worden georganiseerd door Het Markiezenhof, De Geschiedkundige Kring en Heemkundekring Halchterth.

  • Waterschans 2019-II

    Een interessante publicatie voor wie geïnteresseerd is in de historie van onze stad maar ook belangstellenden voor architectuur, kunst en de historie van de Lage Landen. De publicaties over Pieter Bruegel kunnen nog wel eens tot veel bredere aandacht gaan leiden.

  • de Waterschans 2018-II

    In de 2e Waterschans van 2018 komen autoliefhebbers aan hun trekken met 2 artikelen van Gijs Asselbergs en John Roovers. Stadsgezichten van onze mooie stad komen aan bod en Marco Vermunt gaat in op de archeologische ontdekkingen ter plaatse van het voormalig BBA terrein.

  • Waterschans 2023-4

    De nieuwe Waterschans is in de bus of onderweg! Met alles wat je als Bergenaar moet weten over de Mie den Os(car) en de Gertrudisbron. En veel meer!

  • Waterschans 2015-IV

    De Waterschans is elk kwartaal weer een blad om naar uit te kijken. In deze editie vindt u artikelen over nieuwe en recente (ruimtelijke) ontwikkelingen, maar ook aandacht voor het verleden.

2 reacties

  1. Geacht Bestuur,
    Via een kennis naar jullie door gestuurd, maar wij twee broers en ik zijn reuze benieuwd naar het artikel over Dries Giezen, hij was een half broer van onze vader!

    Wel wat over hem gehoord, b.v. Dat mijn vader bij hem in het circus werkte toen het door d Duitsers in beslag werd genomen en zij beiden naar Scheveningen werden afgevoerd.

    Graag zouden wij nog verdere informatie over hem ontvangen ,of is er iets uitgegeven ?

    Met vriendelijke groet
    Neeltje Vermolen

    1. Geachte Neeltje,
      Het artikel over Dries Giezen staat in de laatste Waterschans, 2016-4. Dat is te koop bij de boekhandel in Bergen op Zoom. En wie weet, kunt u dit artikel nog met ‘inside-info’ aanvullen? Uw reactie hebben we daarom ook doorgestuurd aan de schrijver van het artikel, Eric Elich.
      Als voorafje is misschien ook het artikel in BNdeStem de moeite waard. Zie daarvoor deze verwijzing: http://www.bndestem.nl/regio/bergen-op-zoom/dries-giezen-een-vergeten-bergenaar-1.6809914

Reacties zijn gesloten.