Overlijden Jan van Mosselveld

Tijdens een bezoek van Prins Claus aan het markiezenhof in 1970 leidt Jan van Mosselveld (l) de eregast rond. Hier in de zolderpassage boven galerij langs de kleine binnenplaats.

Op 18 juni 2020 overleed na een lang, boeiend en vruchtbaar leven Jan van Mosselveld, oud-gemeente-archivaris van Bergen op Zoom, oud-directeur museum Het Markiezenhof. In zijn arbeidzaam leven liet hij vele geschiedkundige publicaties het licht zien.
Jan van Mosselveld werd onderscheiden als Officier in de Orde van Koning Leopold II van België en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Vanwege de corona-maatregelen zal het afscheid in besloten kring plaatsvinden op woensdag 24 juni 2020. Precies de dag waarop hij 94 geworden zou zijn.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Anton van Duinkerkenwandeling

    Ofschoon Koningsdag niet doorgaat (te grote bevolkingsconcentraties) is bedacht om op die datum een thematische stadswandeling rondom Anton van Duinkerken te houden. Onder voorbehoud, natuurlijk.

  • Hofzaallezing 2015-IV: ‘Eens maar nooit weer’

    In de vierde lezing schetst Robert Catsburg het leven van een Canadese soldaat tijdens de Slag om de Schelde, en citeert uit zijn interviews met veteranen die aan de Zoom hebben gevochten.

  • Waterschans: rechtspraak, Peperbus en Markiezenhof

    Editie 2026-2 staat weer vol verhalen over Bergen op Zoom en omgeving, met verrassende invalshoeken op onderwerpen waarvan je misschien denkt: wat valt daar nog over te vertellen? Het antwoord blijkt: veel.

  • 20e geschiedenisquiz een feest

    De 20e editie van de quiz op een nieuwe locatie werd uiteindelijk met een rechtstreeks duel beslist. Wapens waren een groen en rood papiertje voor de duellisten.

  • Nogmaals: een oude luchtfoto

    Het artikeltje met bovenstaande titel van enkele maanden terug heeft twee interessante reacties opgeleverd. Jeroen Dietvorst wijst als eigenaar van het pand Jeruzalem op een verbouwing, en Paul Sturm meent met op de foto zichtbare veranderingen het moment van opname ook vrij nauwkeurig te bepalen. Beide antwoorden stroken echter niet met elkaar. Leerzaam en interessant.

  • 1944 Tholen geïnundeerd

    Een artikel over de Duitse inundatie in 1944 en de gevolgen voor inwoners en het eiland, in digitale printbare vorm