Overlijden Jan van Mosselveld

Tijdens een bezoek van Prins Claus aan het markiezenhof in 1970 leidt Jan van Mosselveld (l) de eregast rond. Hier in de zolderpassage boven galerij langs de kleine binnenplaats.

Op 18 juni 2020 overleed na een lang, boeiend en vruchtbaar leven Jan van Mosselveld, oud-gemeente-archivaris van Bergen op Zoom, oud-directeur museum Het Markiezenhof. In zijn arbeidzaam leven liet hij vele geschiedkundige publicaties het licht zien.
Jan van Mosselveld werd onderscheiden als Officier in de Orde van Koning Leopold II van België en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Vanwege de corona-maatregelen zal het afscheid in besloten kring plaatsvinden op woensdag 24 juni 2020. Precies de dag waarop hij 94 geworden zou zijn.

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Pandemie: niets nieuws onder de zon

    De geschiedenis kent meer perioden waarin een ziekte over de wereld rondwaarde. De pest is misschien de meest bekende, maar er is meer …

  • Filmmateriaal na Watersnood

    Rudi Dercks attendeerde ons op filmbeelden die gemaakt zijn na de Watersnood die goed de omvang van de catastrofe in beeld brengen. Bergen op Zoom komt hier ook kort in voor.

  • Een oud boek dat nog wordt geschreven

    Bij de perspresentatie van het in het Markiezenhof ‘ontdekte’ boek werd het nieuwe museumbeleid gepresenteerd. Daarbij bleek de zeeridder (die op de toren zit) een cruciale rol te spelen.

  • Een serie lezingen over zilver

    Het jaar 2017 wordt wel heel bijzonder in Bergen op Zoom. Behalve een zilvertentoonstelling van de regio overstijgend belang met absoluut unieke topstukken, wordt ook een tweede serie hofzaallezingen georganiseerd rondom deze zilvertentoonstelling. De data en nadere info vindt u in dit artikel.

  • SIEB wordt WIE

    De Geschiedkundige Kring is een nieuwe werkgroep rijker. De Stichting Industrieel Erfgoed Bergen op Stoom gaat verder als werkgroep onder de vleugels van de Geschiedkundige Kring.

  • Ballade van Jan van Glymes

    In het boek Jan IV van Bergen (pag 62-63) attendeert Joey Spijkers op deze ballade door Anton van Duinkerken en op het feit dat deze “een der schoonste balladen van den laatste halve eeuw” wordt genoemd. In het boek zijn (vanwege de zeggingskracht) alleen de eerste en laatste strofe weergegeven. Voor wie meer wil, is de ballade hier integraal weergegeven.