Twee projecten in het kader van 70 jaar bevrijding

Persbericht Burgercomité 70 Jaar Bevrijding

Na het overweldigende succes van het bevrijdingsweekend in oktober 2014 organiseert het Burgercomité 70 Jaar Bevrijding nog een tweetal projecten in de aanloop naar 4 en 5 mei.

 

Op woensdag 29 april staat een Joodse culturele avond gepland in de Hofzaal van het Markiezenhof. In het gedeelte voor de pauze presenteren wij Nachson Rodriguez Perreira, gazan van de Portugees-Israëlitische Synagoge in Amsterdam, die een aantal Joods-liturgische liederen ten gehore zal brengen.

Na de pauze ontvangen wij Dr. Bart Wallet, gerenommeerd onderzoeker aan de Vrije Universiteit, die juist vorige week nog een nieuw boek publiceerde over de joden in naoorlogs Nederland. Dr. Wallet zal een lezing geven onder de titel: Brabants Israël, de geschiedenis van de joden in West-Brabant van 1700 tot nu.

Kaarten à €5,00 zijn vanaf 10 april te koop bij de balie van Het Markiezenhof.

 

Op zondag 3 mei 2015 sluit Bergen op Zoom aan bij het project Open Joodse Huizen, dat in diverse andere Nederlandse steden reeds een geslaagd evenement is geworden (www.openjoodsehuizen.nl). In Open Joodse Huizen worden op locatie de levensverhalen van de laatste Joodse bewoners van het betreffende pand verteld. Van 11.00 uur tot 16.00 kunt u op gezette tijden terecht op de volgende locaties: Stadscafé Thalia, de Synagoge, Restaurant ’t Heertje, kledingwinkel Kolder en de Hofzaal van Het Markiezenhof.

Het programma met onderwerpen, tijden en routes is vanaf 12 april verkrijgbaar bij de balie van het Markiezenhof, het VVV en genoemde deelnemende locaties. Dit bijzondere project wordt van 16.00 uur tot 17.00 uur afgesloten in het Markiezenhof met een korte toespraak door burgemeester Frank Petter, een hapje en een drankje en muziek. U bent allen van harte uitgenodigd om aan deze dag deel te nemen. De toegang is gratis.

 

Voor meer info kunt u terecht bij:

Burgercomité 70 Jaar Bevrijding

Irene van Kemenade (06-14902733)

Vergelijkbare berichten

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Dit komt niet meer terug

    Een vondst in een museum in Antwerpen attendeert u op een schildering die ooit tot het Bergse erfgoed gerekend mocht worden, maar hier zo goed als zeker niet meer zal terugkeren

  • Tip: tentoonstelling over Reimerswaal

    Vanaf de maand mei zijn in het OosterscheldeMuseum in Yerseke archeologische land- en zeekaarten te bezichtigen waarop duidelijk te zien is hoe de St. Felixvloed op die quade Saterdag van 5 november 1530 en de daarop volgende stormvloeden van 1532 en 1536 te keer zijn gegaan.

  • 4e editie Popmonument

    Tijdens de landelijke Open Monumentendagen op 8 en 9 september 2018 staat Bergen op Zoom in het teken van Kunsten in de Monumenten. PopMonument is een van de mooie evenementen dit weekend, deze 4e editie belooft weer een mooi feest te worden!

  • Hofzaallezing 2019-II : met de boswachter mee

    Erik de Jonge is behalve boswachter een getalenteerd natuurfotograaf. En dat zie je in deze ‘lezing’. De boswachter als ambassadeur voor het natuurschoon waar we middenin wonen. De Brabantse Wal. Een prima vakantiebestemming, trouwens.