Weer iets nieuws in de boekerij

Welgeteld 100 delen is de omvang van deze collectie. Nou ja, ééntje ontbreekt nog

Onlangs kreeg de redactie een aanbod om een complete verzameling publicaties van het Zuidelijk Historisch contact over te nemen. Het gaat om de ‘100 Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland’. Later hoort u hier meer over.
Oorspronkelijke opzet was om alle delen successievelijk via het boekwinkeltje Waterschans in de verkoop te doen. Daarmee zou de collectie uit elkaar vallen.
Bij de inventarisatie van de collectie kwamen er veel interessante titels voorbij.  Zo vindt u hier onder meer de driedelige publicatie van Slootmans over de jaarmarkten in Bergen op Zoom en de tweedelige over de pottenbakkerij, een boek over Siardus Bogaerts, een markante prior van het Wilhelmietenkooster in Huijbergen. Veel sociografische titels, een aantal biografieën van markante Brabanders, enzovoorts. Een compleet overzicht vindt u in de bijlage door hier op te klikken. Het lijkt de redactie dan ook een beter idee om de serie bij elkaar te houden, en toegankelijk te maken voor de leden van de Kring. Zo’n kans krijg je maar één keer.
Suggesties gevraagd
Op welke wijze zo’n beschikbaarstelling gestalte moet krijgen is op dit moment nog helemaal niet duidelijk. Daarom vernemen we graag suggesties van u, leden van de Geschiedkundige Kring en potentiele gebruikers van deze boeken.
Uw reactie (s) kunt u hier onder plaatsen. En wellicht heeft u ook dergelijke boeken waarvan u het jammer vindt om ze verloren te laten gaan. Laat dat dan ook weten. Wij zijn benieuwd naar uw suggestie.

 

Studies 1

 

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Feestelijke start van het jubileumjaar

    De Geschiedkundige Kring hield een feestelijke start van het jubileumjaar in het Vestzaktheater achter het Zwijnshoofd. Bij deze opening werd het programma voor het komende jaar geschetst en werden twee cadeautjes uitgepakt.

  • Levenslicht

    Op 27 januari 2020 is het 75 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz, hét internationale symbool van de Holocaust, werd bevrijd. Om mensen in hun eigen gemeente te betrekken bij dit oorlogsverleden, is een tijdelijk lichtmonument ontworpen door Daan Roosegaarde. In 170 gemeenten is (een stukje van) dit kunstwerk te zien. In Bergen op Zoom is dat op de binnenplaats van het Markiezenhof.

  • 15e Geschiedenisquiz met duel beslist

    Voor het eerst in de geschiedenis eindigden twee teams op de eerste plaats. Een duel tussen de twee rivalen moest de beslissing brengen. Ze mochten niet zelf de wapens kiezen….

  • Jaarexcursie 2024: Xanten

    Voor geschiedenisadepten is de jaarexcursie zeer interessant: in Xanten zijn de resten van de complete Romeinse stad opgegraven.

  • Excursie naar de slagvelden aan de Somme

    Binnenkort is er wer een excursie naar de Somme onder de deskundige leiding van drs Nic Grosfeld. Deze excursie wijkt deels af van eerdere reizen naar dit slagveld van de Eerste Wereldoorlog.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *