Weer iets nieuws in de boekerij

Welgeteld 100 delen is de omvang van deze collectie. Nou ja, ééntje ontbreekt nog

Onlangs kreeg de redactie een aanbod om een complete verzameling publicaties van het Zuidelijk Historisch contact over te nemen. Het gaat om de ‘100 Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland’. Later hoort u hier meer over.
Oorspronkelijke opzet was om alle delen successievelijk via het boekwinkeltje Waterschans in de verkoop te doen. Daarmee zou de collectie uit elkaar vallen.
Bij de inventarisatie van de collectie kwamen er veel interessante titels voorbij.  Zo vindt u hier onder meer de driedelige publicatie van Slootmans over de jaarmarkten in Bergen op Zoom en de tweedelige over de pottenbakkerij, een boek over Siardus Bogaerts, een markante prior van het Wilhelmietenkooster in Huijbergen. Veel sociografische titels, een aantal biografieën van markante Brabanders, enzovoorts. Een compleet overzicht vindt u in de bijlage door hier op te klikken. Het lijkt de redactie dan ook een beter idee om de serie bij elkaar te houden, en toegankelijk te maken voor de leden van de Kring. Zo’n kans krijg je maar één keer.
Suggesties gevraagd
Op welke wijze zo’n beschikbaarstelling gestalte moet krijgen is op dit moment nog helemaal niet duidelijk. Daarom vernemen we graag suggesties van u, leden van de Geschiedkundige Kring en potentiele gebruikers van deze boeken.
Uw reactie (s) kunt u hier onder plaatsen. En wellicht heeft u ook dergelijke boeken waarvan u het jammer vindt om ze verloren te laten gaan. Laat dat dan ook weten. Wij zijn benieuwd naar uw suggestie.

 

Studies 1

 

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2024 uitverkocht

    De interesse in de lezingencyclus is weer als vanouds groot gebleken. De kaarten zijn volledig uitverkocht. Wie weet komen er losse kaarten terug.

  • Kopie ontmoet kopie

    Sedert vrijdag 11 maart 2022 ‘ziet’ Menno van Coehoorn zijn complete meesterwerk, de vesting Bergen op Zoom. Dit heeft de vestingbouwkundige tijdens leven niet mogen beleven. Thans hangt zijn portret bij de maquette van de vesting en waterlinie.

  • Een nieuwe belofte

    De 76e editie van de Maria Ommegang wordt zwaar gehinderd door de coronacrisis. De stoet zal niet door de straten trekken, maar zonder publiek in de Gertrudiskerk. Deze unieke gebeurtenis wordt door ZuidWestTV rechtstreeks uitgezonden op 28 juni vanaf 14.00 uur (Ziggo kanaal 40 of KPN kanaal 1420)

  • Een archeologische ontdekking

    Sichting in de Scherminckel doet meer dan scherven oprapen. Dat blijkt hier maar weer eens

  • Opsporing verzocht

    Dit is geen politiebericht, maar wel wordt uw medewerking bij een opsporing gevraagd.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *