Weer iets nieuws in de boekerij

Welgeteld 100 delen is de omvang van deze collectie. Nou ja, ééntje ontbreekt nog

Onlangs kreeg de redactie een aanbod om een complete verzameling publicaties van het Zuidelijk Historisch contact over te nemen. Het gaat om de ‘100 Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland’. Later hoort u hier meer over.
Oorspronkelijke opzet was om alle delen successievelijk via het boekwinkeltje Waterschans in de verkoop te doen. Daarmee zou de collectie uit elkaar vallen.
Bij de inventarisatie van de collectie kwamen er veel interessante titels voorbij.  Zo vindt u hier onder meer de driedelige publicatie van Slootmans over de jaarmarkten in Bergen op Zoom en de tweedelige over de pottenbakkerij, een boek over Siardus Bogaerts, een markante prior van het Wilhelmietenkooster in Huijbergen. Veel sociografische titels, een aantal biografieën van markante Brabanders, enzovoorts. Een compleet overzicht vindt u in de bijlage door hier op te klikken. Het lijkt de redactie dan ook een beter idee om de serie bij elkaar te houden, en toegankelijk te maken voor de leden van de Kring. Zo’n kans krijg je maar één keer.
Suggesties gevraagd
Op welke wijze zo’n beschikbaarstelling gestalte moet krijgen is op dit moment nog helemaal niet duidelijk. Daarom vernemen we graag suggesties van u, leden van de Geschiedkundige Kring en potentiele gebruikers van deze boeken.
Uw reactie (s) kunt u hier onder plaatsen. En wellicht heeft u ook dergelijke boeken waarvan u het jammer vindt om ze verloren te laten gaan. Laat dat dan ook weten. Wij zijn benieuwd naar uw suggestie.

 

Studies 1

 

 

 

Vergelijkbare berichten

  • De geit van Mie d’n Os gestolen

    De bronzen geit was al gestolen voor hij het Bleekveldje gezien had. Lees hier meer over deze draconische misdaad die een schok door de stad deed gaan.

  • Gradatus, uw eigen torenkamer

    Een torenkamer in de Peperbus wordt dank zij crowdfunding ingericht met historische elementen. U kunt daar aan bijdragen

  • Hofzaallezing 2016-II: Een vergeten oorlog

    Aan het eind van de Napoleontische oorlog is Nederland nagenoeg bevrijd, maar Bergen op Zoom wordt met enkele andere vestingen nog steeds bezet gehouden. Zelfs duurt dit tot na de troonsafstand van Napoleon. De door Ad van den Bulck beschreven verrassingsaanval wordt met deze lezing in het perspectief van deze Europese oorlog geplaatst. Behalve een korte samenvatting is ook een uitgebreid verslag beschikbaar, plus downloads van vroegere publicaties.

  • Bergen op Zoom wint BNG Erfgoedprijs 2014

    Op 31 oktober 2014 maakte de jury in een bijeenkomst in Kampen bekend dat Bergen op Zoom uit vier genomineerden als winnaar werd aangewezen van de Erfgoedprijs 2014 van de Bank Nederlandse Gemeenten.

  • Canada at War

    YouTube bevat (ook) een grote hoeveelheid origineel filmmateriaal van WO II. Twee films zijn hier uit gelicht: de operaties van het Canadese leger vanaf Normandië langs de Belgische kust, en een film over de Slag om de Schelde, de grootste strijd ooit op Nederlandse bodem. Deze strijd was cruciaal voor de uiteindelijke overwinning.
    Behalve deze twee films is ook de herdenkingsfilm die de Geschiedkundige Kring ism BRTO tv in 1994 maakte hier te vinden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *