Weer iets nieuws in de boekerij

Welgeteld 100 delen is de omvang van deze collectie. Nou ja, ééntje ontbreekt nog

Onlangs kreeg de redactie een aanbod om een complete verzameling publicaties van het Zuidelijk Historisch contact over te nemen. Het gaat om de ‘100 Bijdragen tot de geschiedenis van het Zuiden van Nederland’. Later hoort u hier meer over.
Oorspronkelijke opzet was om alle delen successievelijk via het boekwinkeltje Waterschans in de verkoop te doen. Daarmee zou de collectie uit elkaar vallen.
Bij de inventarisatie van de collectie kwamen er veel interessante titels voorbij.  Zo vindt u hier onder meer de driedelige publicatie van Slootmans over de jaarmarkten in Bergen op Zoom en de tweedelige over de pottenbakkerij, een boek over Siardus Bogaerts, een markante prior van het Wilhelmietenkooster in Huijbergen. Veel sociografische titels, een aantal biografieën van markante Brabanders, enzovoorts. Een compleet overzicht vindt u in de bijlage door hier op te klikken. Het lijkt de redactie dan ook een beter idee om de serie bij elkaar te houden, en toegankelijk te maken voor de leden van de Kring. Zo’n kans krijg je maar één keer.
Suggesties gevraagd
Op welke wijze zo’n beschikbaarstelling gestalte moet krijgen is op dit moment nog helemaal niet duidelijk. Daarom vernemen we graag suggesties van u, leden van de Geschiedkundige Kring en potentiele gebruikers van deze boeken.
Uw reactie (s) kunt u hier onder plaatsen. En wellicht heeft u ook dergelijke boeken waarvan u het jammer vindt om ze verloren te laten gaan. Laat dat dan ook weten. Wij zijn benieuwd naar uw suggestie.

 

Studies 1

 

 

 

Vergelijkbare berichten

  • Een opwarmertje

    Het onverkorte onderzoek naar de rangen en standen binnen de naoorlogse Vastenavend.

  • Wonderwezens – bijzondere Bergse beesten in het Markiezenhof, verbonden met verhalen van nu

    Het Markiezenhof biedt dit jaar opnieuw een rijke schakering aan tentoonstellingen waarin de samenhang tussen erfgoed en actualiteit centraal staat. Voor leden van de Geschiedkundige Kring zijn vooral de Schatkamers en het Domein van de Zeeridder van belang, omdat daar de verbinding tussen verleden en heden expliciet wordt gelegd. Wonderwezens – Bijzondere Bergse Beesten Vanaf…

  • Afscheid Willem van Ham

    Het afscheid van de op 3 juni j.l. overleden Dr Willem van Ham was een indrukwekkende en sfeervolle gebeurtenis. De hier weergegeven toespraken tonen eens temeer welke grootheid we thans moeten loslaten. Ze vormen tezamen een digitaal monument voor ons erelid.

  • Bergse Erfgoedprijs

    Voor de nieuwe Bergse Erfgoedprijs zijn maar liefst 8 projecten ingediend. Vier daarvan zijn genomineerd. Of in ‘moderne taal’: staan op een shortlist. Meer hierover in bijgaand artikel.

  • Lesmateriaal na afloop van les 1

    Het ‘huiswerk’ na les 1 van oud schrift vind u hieronder. Het transcript De eed van Jan van Withem Transcriptieregels

  • Henri Mastboomlezing: Zes eeuwen zilver

    Zelfs met de vloed aan publicaties die over de geschiedenis van Bergen op Zoom is verschenen, blijkt er toch een lacune. Die wordt nu hersteld. Een werkgroep is doende de geschiedenis van de edelsmeden in het Bergse op de kaart te zetten. Met alles wat je er bij kunt wensen. Waar Marco Vermunt in de eerste hofzaallezing van dit jaar constateert dat er geen hiaat in de geschiedschrijving van deze streek is, komt Cees Vanwesenbeeck in een Henri Mastboomlezing op 17 maart 2016 tot een andere conclusie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *