Even de stad uit tijdens vastenavend?

Als u niet weet wat te doen op 10 en/of 11 februari is een uitstapje naar Antwerpen misschien een leuke bestemming. Dank zij een tip van De Scherminckel ontdekte uw redactie dat een belangrijk onderdeel van van de zogenaamde Spaanse omwalling van Antwerpen dat weekend voor het publiek toegankelijk is. Voor de aanleg van autotunnels en tramtunnels voor de Noorderlijn is (onder meer) de Kipdorpbrug van die vroegere omwalling uitgegraven. (het hele project, waardoor de Italielei en Frankrijklei verkeersluw worden gemaakt, wordt hier uitgelegd)
De brug blijft overigens bewaard, ofschoon enkele pijlers moeten verdwijnen om ruimte te maken voor een van de tunnels. De tunnels lopen straks dus onder de eigenlijke Kipdorpbrug door.
U kunt de historische bastion- en stadsmuren bezichtigen, ter plaatse zijn archeologen aanwezig om nadere toelichting te geven.
Meer informatie vindt u via deze links
Noorderlijn: archelogisch onderzoek Kipdorpbrug van start
en
Dagblad Demorgen: Publiek kring blootgelegde stadsomwalling te zien

De Spaanse omwalling werd geslecht om de aanleg van de Italielei en Frankrijklei mogelijk te maken

Gelukkig zijn de huidige generaties zich meer bewust dat sporen uit het verleden veel interessants bieden en dat het de moeite waard is om ze te behouden. Ook de Kipdorpbrug, of althans, een deel ervan, blijft in de toekomst zichtbaar voor het publiek. Omdat de leien indertijd over het tracé van de Spaanse omwalling zijn aangelegd, zal dit toch beperkt blijven tot  deze laat-middeleeuwse brug.
Afbeeldingen van andere delen van de Spaanse omwalling in deze grootse opgraving vindt u hier
Rechts ziet u de Spaanse omwalling geprojecteerd in de huidige bebouwing.

U vindt de Kipdorpbrug aan het eind van de Italielei waar deze overgaat in de Frankrijklei. Zie deze routekaart
Met de trein is deze plek nog makkelijker te bereiken, pakweg 300 m vanuit het station richting centrum.
Meer weten? lees dit artikel

Vergelijkbare berichten

  • Vrijwilligers naar Vrederust

    De vrijwilligers die er niet bij waren hebben zeker iets gemist. De rondleiding was een overvloed aan informatie over het instituut Vrederust

  • Hofzaallezing 2019-II : met de boswachter mee

    Erik de Jonge is behalve boswachter een getalenteerd natuurfotograaf. En dat zie je in deze ‘lezing’. De boswachter als ambassadeur voor het natuurschoon waar we middenin wonen. De Brabantse Wal. Een prima vakantiebestemming, trouwens.

  • Een avontuurlijke klim

    Alleen nog tot eind oktober kunt u in Den Bosch de St Jan beklimmen. En de Bruegheltentoonstelling is ook niet te versmaden.

  • Hofzaallezing 2016-I: Op zoek naar de Romeinen

    Stad en inwoners van Bergen op Zoom mogen zich gelukkig prijzen met het archeologenteam Vermunt en Van der Kallen, dat middels zorgvuldig veldonderzoek de toch al rijke geschiedenis van de stad en ommelanden nog steeds weet aan te vullen.
    De hofzaallezing van drs. Marco Vermunt laat het licht schijnen over ontdekkingen van de laatste vijf jaren, die tezamen een verrijking van de historie van de streek opleveren.

  • Een raadselachtig schot

    Vanuit de Moeregrebstraat is in de achtergevel van het pand Rijkebuurtstraat een kogel te zien die er volgens een zegsman al sedert mensenheugenis zit. DE vraag is: hoe is die kogel daar gekomen? Een uitdaging voor de lezer.