Kent u Anna Bakx?

Wie was Anna Bakx? Was zijn  familie van de twee ritmeesters Paulus en Marcelis Bakx uit de 16e eeuw? En wat is haar relatie met een familie van Oevelen? U lees het allemaal hier onder.
Tijdens het genealogisch onderzoek dat Jeroen van Oevelen doet in zijn eigen familiestamlijn, stuitte hij op een interessante kwestie. Hij zag hierin aanleiding om verder in te duiken, en deelt dat nu met onze lezers. Als u zelf de naam (Anna) Backx, Bakx, Bax of Baks in de familiestamboom heeft, vindt u hier misschien wel een waardevol aanknopingspunt.
Jeroen  schreef ons het volgende:

Aanleiding voor mijn onderzoek was het feit dat ik in mijn kwartierstatenonderzoek via de lijn van mijn moeder uitkwam bij Jan Huijbregtse Franken en Anna Bakx, waarover in 1990 in het genealogisch tijdschrift Brabantse Leeuw een artikel is verschenen van de heer F.C.J Wierickx. 
Uit dit artikel bleek een vermoedelijke link met de familie van de ruiteraanvoerders Bax.
Vervolgens vond ik hiervan op het internet diverse speculatieve niet bewezen en ook niet echt aannemelijke genealogieën (kopie van kopie).
Dit was voor mij aanleiding om het, met behulp van de inmiddels gedigitaliseerde archiefbestanden uit het Archief West-Brabant en BHIC (gedigitaliseerd archief Noord-Brabant), nog eens verder uit te pluizen. 
Ik denk dat mijn versie in ieder geval de eerste 2 generaties boven Anna Bakx heeft bewezen en ook een aannemelijk scenario schetst voor wat betreft de afstamming van de familie van de ruiteraanvoerders Bax. 

Het artikel is voorzien van voetnoten en verwijzingen. U vindt dit in de kolom Waterschans.

In verband met dit onderzoek zij u tevens geattendeerd op het boek van Th A Boeree, De kroniek van het geslacht Backx, dat u elders op deze website kunt opvragen. Opgemerkt zij dat daarin niet de genealogische lijnen uit het boek zijn overgenomen.

Vergelijkbare berichten

  • Verslag van de ALV 2 april 2025

    Op 2 april 2025 heeft de ALV plaatsgevonden in het Groot Arsenaal. Het verslag van de ALV is nu terug te lezen.

  • Een verdwenen traditie

    Op Witte Donderdag liepen alle Bergenaren langs de etalages van de slagers in de stad. Waarom deed men dat? En weet u meer te vertellen van deze traditie?

  • Een weekend vol erfgoed: Open Monumentendagen 2025

    13 en 14 september 2025 Op zaterdag 13 en zondag 14 september openen in Bergen op Zoom opnieuw tientallen monumenten hun deuren voor het publiek. Tijdens Open Monumentendag kun je gratis kennismaken met de rijke historie van onze stad en omgeving. Denk aan kerken, woonhuizen, historische panden en bijzondere plekken die normaal gesproken niet toegankelijk…

  • Twaalfde geschiedenisquiz

    De jaarlijkse geschiedenisquiz (de twaalfde editie alweer) bracht met nieuwe vragen, ook een verrassing doordat twee nieuw aantredende teams de eerste twee plaatsen wegkaapten. Zoals gebruikelijk wonnen alle deelnemers omdat ze van de vragen ook weer van alles opstaken.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *