Kent u Anna Bakx?

Wie was Anna Bakx? Was zijn  familie van de twee ritmeesters Paulus en Marcelis Bakx uit de 16e eeuw? En wat is haar relatie met een familie van Oevelen? U lees het allemaal hier onder.
Tijdens het genealogisch onderzoek dat Jeroen van Oevelen doet in zijn eigen familiestamlijn, stuitte hij op een interessante kwestie. Hij zag hierin aanleiding om verder in te duiken, en deelt dat nu met onze lezers. Als u zelf de naam (Anna) Backx, Bakx, Bax of Baks in de familiestamboom heeft, vindt u hier misschien wel een waardevol aanknopingspunt.
Jeroen  schreef ons het volgende:

Aanleiding voor mijn onderzoek was het feit dat ik in mijn kwartierstatenonderzoek via de lijn van mijn moeder uitkwam bij Jan Huijbregtse Franken en Anna Bakx, waarover in 1990 in het genealogisch tijdschrift Brabantse Leeuw een artikel is verschenen van de heer F.C.J Wierickx. 
Uit dit artikel bleek een vermoedelijke link met de familie van de ruiteraanvoerders Bax.
Vervolgens vond ik hiervan op het internet diverse speculatieve niet bewezen en ook niet echt aannemelijke genealogieën (kopie van kopie).
Dit was voor mij aanleiding om het, met behulp van de inmiddels gedigitaliseerde archiefbestanden uit het Archief West-Brabant en BHIC (gedigitaliseerd archief Noord-Brabant), nog eens verder uit te pluizen. 
Ik denk dat mijn versie in ieder geval de eerste 2 generaties boven Anna Bakx heeft bewezen en ook een aannemelijk scenario schetst voor wat betreft de afstamming van de familie van de ruiteraanvoerders Bax. 

Het artikel is voorzien van voetnoten en verwijzingen. U vindt dit in de kolom Waterschans.

In verband met dit onderzoek zij u tevens geattendeerd op het boek van Th A Boeree, De kroniek van het geslacht Backx, dat u elders op deze website kunt opvragen. Opgemerkt zij dat daarin niet de genealogische lijnen uit het boek zijn overgenomen.

Vergelijkbare berichten

  • Hofzaallezingen 2017 – Uitverkocht!

    In minder dan geen tijd was het hele volume aan entreekaarten voor deze lezingen uitverkocht. Een korte schets van de betreffende lezingen vindt u in bijgaand artikel.

  • Een kerstlied dat geen kerstlied is

    In de Waterschans verscheen in 1972 een bij de kerst toepasselijk artikel over ‘het wonder van Bergen op Zoom’. Het onderzoek van Jan Sanders prikkelt dermate dat je bijna geneigd bent om er direct op uit te trekken.

  • Inhoudstabel Waterschans bijgewerkt

    De inhoudstabel van de Waterschans op deze website werkt weer als vanouds; je kunt weer elk artikel dat vanaf 1968 is verschenen (behalve in de twee laatste jaargangen), met één klik oproepen.

  • Maand van de geschiedenis

    Oktober is de maand waarin vele musea in het hele land samenwerken onder het thema ‘Tussen droom en daad’ om middels vele evenementen, activiteiten en publicaties de landelijke en lokale geschiedenis en cultuur onder de aandacht van het publiek te brengen.

  • Kerken in Brabant; Hofzaallezing 2018-III

    Het kerkelijk erfgoed in Brabant is nog best rijk, al is veel helaas verdwenen. Ook de toekomst is best zorgelijk als voor de gebouwen geen goede bestemming wordt gevonden.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *