Kent u Anna Bakx?

Wie was Anna Bakx? Was zijn  familie van de twee ritmeesters Paulus en Marcelis Bakx uit de 16e eeuw? En wat is haar relatie met een familie van Oevelen? U lees het allemaal hier onder.
Tijdens het genealogisch onderzoek dat Jeroen van Oevelen doet in zijn eigen familiestamlijn, stuitte hij op een interessante kwestie. Hij zag hierin aanleiding om verder in te duiken, en deelt dat nu met onze lezers. Als u zelf de naam (Anna) Backx, Bakx, Bax of Baks in de familiestamboom heeft, vindt u hier misschien wel een waardevol aanknopingspunt.
Jeroen  schreef ons het volgende:

Aanleiding voor mijn onderzoek was het feit dat ik in mijn kwartierstatenonderzoek via de lijn van mijn moeder uitkwam bij Jan Huijbregtse Franken en Anna Bakx, waarover in 1990 in het genealogisch tijdschrift Brabantse Leeuw een artikel is verschenen van de heer F.C.J Wierickx. 
Uit dit artikel bleek een vermoedelijke link met de familie van de ruiteraanvoerders Bax.
Vervolgens vond ik hiervan op het internet diverse speculatieve niet bewezen en ook niet echt aannemelijke genealogieën (kopie van kopie).
Dit was voor mij aanleiding om het, met behulp van de inmiddels gedigitaliseerde archiefbestanden uit het Archief West-Brabant en BHIC (gedigitaliseerd archief Noord-Brabant), nog eens verder uit te pluizen. 
Ik denk dat mijn versie in ieder geval de eerste 2 generaties boven Anna Bakx heeft bewezen en ook een aannemelijk scenario schetst voor wat betreft de afstamming van de familie van de ruiteraanvoerders Bax. 

Het artikel is voorzien van voetnoten en verwijzingen. U vindt dit in de kolom Waterschans.

In verband met dit onderzoek zij u tevens geattendeerd op het boek van Th A Boeree, De kroniek van het geslacht Backx, dat u elders op deze website kunt opvragen. Opgemerkt zij dat daarin niet de genealogische lijnen uit het boek zijn overgenomen.

Vergelijkbare berichten

  • Geertruijdtsbron opnieuw teruggevonden

    De als Gertrudisbron bekend staande waterput heeft een roemrijk verleden. Er blijkt zelfs een filmpje te bestaan van de vooroorlogse bottelarij. Dat is door de redactie ’teruggevonden’. De bron zelf terugvinden was eigenlijk onnodig. Alhoewel…..

  • Logendag

    De Bergse School voor Geschiedenis is een begrip in de stad; zij deelt deze eer met gelijksoortige initiatieven in andere steden. Jaarlijks komen deze scholen bijeen om ervaringen uit te wisselen en elkaar te verrijken. Dir verslag werd ingezonden door de voorzitter van de Bergse School, Jan Hopstaken.

  • Monumentenweekend 2016 groots geopend

    Op vrijdagavond opende Arjan van der Weegen het dertigste Bergse Monumentenweekend, waarbij de het kijk- en luisterkunstwerk ‘Die andere wereld’ van Ward Warmoeskerken een indrukwekkende invulling toonde van het thema Iconen en
    De eerste uitreiking van de Bergse Erfgoedprijs die bij deze gelegenheid plaatsvond wordt in een ander artikel beschreven.

  • Wonderwezens – bijzondere Bergse beesten in het Markiezenhof, verbonden met verhalen van nu

    Het Markiezenhof biedt dit jaar opnieuw een rijke schakering aan tentoonstellingen waarin de samenhang tussen erfgoed en actualiteit centraal staat. Voor leden van de Geschiedkundige Kring zijn vooral de Schatkamers en het Domein van de Zeeridder van belang, omdat daar de verbinding tussen verleden en heden expliciet wordt gelegd. Wonderwezens – Bijzondere Bergse Beesten Vanaf…

  • GK Vrijwilligers naar Breda

    De vrijwilligers die de Kring draaiend houden, worden jaarlijks ‘gehonoreerd’ met een passende excursie. Deze keer werd het Maczek Memorial bezocht.

  • Maand van de geschiedenis

    Oktober is de maand waarin vele musea in het hele land samenwerken onder het thema ‘Tussen droom en daad’ om middels vele evenementen, activiteiten en publicaties de landelijke en lokale geschiedenis en cultuur onder de aandacht van het publiek te brengen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *